Безпечні сходи, які?

Безпечні сходи, які?

Категорія: Бар’єри, Горища, Дерев’яні, Фігурні, Модульні

Коли справа доходить до сходів, комфорт і безпека завжди повинні йти рука об руку. Однак, щоб забезпечити їх одночасно, слід враховувати кілька важливих елементів.

розміри ступені

Перше питання стосується габаритів сходів. Щоб сходинки були максимально безпечними, найкраще мати глибину від 25 до 32 см. Тоді вся ступня легко поміститься на сходах. У свою чергу, висота сходів, що гарантує комфортність підйому, повинна бути в межах від 15 до 18 см. Тут варто зазначити, що найбільш поширені розміри сходів — 27 см в глибину і 18 см у висоту. Вони є результатом формули «2h + s», де «h» — висота, а «s» — глибина / ширина сходинки. Результат — 63 см, це середній крок при ходьбі. Також важлива ширина всіх сходів. У цьому випадку найбільш зручною шириною буде 110 см, що гарантує свободу пронести меблі або двох осіб, що проходять повз.

матеріал

Найбільш часто використовувані матеріали при будівництві сходів — дерево і камінь. При виборі матеріалу важливо, щоб він був твердим і стійким до стирання. Завдяки цьому він прослужить в нашому будинку довгі роки. Однак це ще не кінець. Для забезпечення безпеки на сходах стоїть оснастити їх нековзними накладками — це особливо важливо, коли будинки знаходяться діти або люди похилого віку.

Балюстрада

Перила біля сходів не потрібні, якщо по обидва боки від сходів є стіни. Однак, якщо є відкритий простір хоча б з одного боку, перила повинні бути присутніми і висотою не менше 90 см. Тут слід зазначити, що найбезпечнішою моделлю будуть повноцінні перила. У разі додаткових поручнів для самих маленьких членів сім’ї їх слід розміщувати на висоті 60 см. Щоб підйом і спуск по сходах були небезпечними, зазори між стійками балюстради не повинні перевищувати 10 см.

освітлення сходів

Освітлення сходів також є дуже важливим фактором, особливо у вечірні та нічні години. Зверніть увагу, що, використовуючи тільки основне освітлення, ми можемо повністю покрити його своїм тілом. До того ж підсвічування сходів — надзвичайно елегантне рішення, яке допомагає підкреслити дизайн інтер’єру.