Фасадні фарби — які вибрати?

Фасадні фарби — які вибрати?

Категорія: Фарби для фасадів

Фарби для фасадів — один з найважливіших елементів оздоблення будівлі. Вони повинні бути не тільки естетичними, але і міцними, тому так важливий їх правильний підбір.

Перш ніж прийняти рішення про вибір фарби, ми повинні взяти до уваги тип окрашиваемого підстави, розташування будівлі і його експлуатацію. Фарба відповідної якості повинна мати високий ступінь покриваності, бути стійкою до зовнішніх чинників (наприклад, морозу, сонячного світла або вологи) і бути достатньо міцною, щоб миття або чищення не зашкодили її. В ідеалі всі ці параметри повинні гармоніювати зі стилем будівлі і підкреслювати його естетичні цінності. На жаль, не існує фарби, що відповідає вищезгаданим критеріям — у кожної з них є свої сильні і слабкі сторони.

Акрилові фарби — органічна акрилова смола

Плюси: вони гнучкі, матові, доступні в широкій колірній гамі (в тому числі інтенсивних відтінків). Також вони відрізняються низьким водопоглинанням (завдяки цьому вони не схильні до забруднення).

Мінуси: низька прохідність; не рекомендуються для вапняних штукатурок і силікатних блоків.

Застосування: старі фасади; на органічних і мінеральних основах, наприклад, бетоні *, цементних плитах, акрилових фарбах і штукатурки.

Увага! Якщо ми хочемо покрити бетон акриловою фарбою, краще попередньо заґрунтувати його силіконовим складом. Таким чином ми мінімізуємо негативний вплив солі і вологи.

Силіконові фарби — кремнійорганічні, силанового і силоксанових фарби.

Плюси: вони паропроникні (в структурі видно дрібні пори і саме вони відповідають за це властивість), добре прилягають до основи, мають високу стійкість до перепадів температур (в тому числі морозів) і УФ-випромінювання. Також вони володіють гідрофобними властивостями, завдяки чому на них не осідає дощова вода і фасад довше залишається чистим. Деякі виробники пропонують фарби, які можна фарбувати при відносно низьких температурах навколишнього середовища (від 2 ° C).

Мінуси: їх не можна використовувати для фарбування поверхонь, покритих акриловою фарбою. Вони володіють меншою гнучкістю в порівнянні з акриловими фарбами. Вони доступні в насичених кольорах, але з часом втрачають насиченість. Вони мають лужної реакцією, тому під час роботи абсолютно необхідно використовувати захисний одяг, в тому числі рукавички і окуляри.

Застосування: історичні будівлі, бетон, цементні штукатурки, силікатно-силіконові фарби і штукатурки.

Силікатні фарби — силікатні

Плюси: вони відрізняються хорошою паропроникністю, високою міцністю і стійкістю до несприятливих погодних умов (вологи) і дії цвілі. На них не прилипає бруд, тому їх легко містити в чистоті. Вони дуже міцно прилипають до поверхні, що також може бути недоліком, оскільки при необхідності їх буде складно видалити. У продажу також є полісилікатні фарби, які є різновидом силікатних фарб — вони мають ще більшої паропроникністю і водостійкістю.

Мінуси: не підходить для забарвлення органічних поверхонь, наприклад силікону, силоксан і акрилу, а також дерева. Вони доступні в насичених кольорах, але з часом можуть втратити свій колір. Вони мають їдкими властивостями, тому при їх нанесенні слід використовувати захисний одяг (при їх нанесенні безпечніше полісилікатні фарби).

Застосування: цоколі, старі силікатні, вапняно-цементні фарби, вапняні і цементно-вапняні штукатурки, натуральний камінь і бетон.

Цементні фарби — з портландцементу

Плюси: паропроникність і відносно невисока ціна.

Мінуси: Доступний тільки в пастельних тонах. Вони абсорбуючі, досить швидко брудняться, можуть покриватися цвіллю, білим нальотом і висолами. Через велику переваги мінусів перед плюсами їх рідко використовують для фарбування фасадів в одноквартирних будинках.

Застосування: кам’яні поверхні, бетонні та цементно-вапняні штукатурки.

Вапняні фарби — рішення традиційне

Плюси: хороша паропроникність, стійкість до біологічної корозії (обростання цвіллю і водоростями).

Мінуси: низька стійкість (брудняться під час дощу), високе водопоглинання, невелика колірна палітра (доступні тільки пастельні відтінки), відсутність можливості отримання насичених кольорів.

Застосування: відновлення історичної архітектури або фасаду, обробленого вапняної штукатуркою.

Увага! Через високий водопоглинання добре використовувати гідрофобний препарат.