Просочення дерева в саду — найчастіші помилки, частина 2

Просочення дерева в саду — найчастіші помилки, частина 2

Категорія: Масла

Постійний контакт деревини з вологим підставою, відсутність УФ-фільтрів в просочувальному препараті — все це робить консервацію деревини безглуздою. Ми показуємо, чого слід уникати.

1. Занедбані або невідповідні інструменти

Просочення зазвичай виконується валиком, пензлем, малярка, пензлем або, що рідше, через розпилення препарату в повітрі, методом розпилення. Емалі, а також захисно-декоративні або технічні просочення рекомендується наносити пензлем, лаки — валиком, а масла і морилки — малярської подушечкою по волокнам. У разі кольорових версій приблизно через 5-10 хвилин забарвлене дерево можна протерти сухою кистю, щоб таким чином розподілити пігменти.

Увага! Перед нанесенням просочення її зазвичай слід ретельно перемішати і багаторазово перемішувати кожні кілька хвилин під час нанесення. Незалежно від методу і типу просочення — пам’ятайте, що інструменти повинні бути чистими, а всі роботи проводити в захисному одязі і рукавичках.

2. Відсутність контролю за станом деревини.

Соснова деревина, яку часто використовують в садах, без належного захисту може псуватися навіть через 5-6 сезонів. Тому стан всіх елементів фасаду, садових меблів або терас слід перевіряти після кожної зими. З іншого боку, після літнього сезону садові меблі необхідно ретельно вимити перед тим, як закрити її в гаражі або сараї, а всі дерев’яні елементи, що залишилися зовні, слід підготувати до зимівлі. Для цього можна використовувати неткані матеріали або пакети, захисні килимки, бульбашкову плівку або джутову тканину.

3. Деревина постійно контактує з вологою.

Розтріскування, здуття і утворення щілин — результат постійного контакту деревини з вологою. Навіть добре просочена деревина дуже швидко втратить міцність, якщо постійно знаходиться в контакті з вологою. Ізоляція важлива — дерев’яні будівельні елементи не повинні вступати в безпосередній контакт із землею, вони можуть бути закріплені покрівельним відчували або підстава з нержавіючої сталі.

4. Відсутність захисту від сонця.

Посивіння, зміна кольору деревини, розшарування — ось часті наслідки впливу сонячних променів на дерев’яні елементи. Крім того, УФ-промені значно прискорюють руйнування структури деревини. Запобігти цьому легко — досить вибрати просочення для дерева, яка буде містити відповідний УФ-фільтр (наприклад, масло для дерева Altax або Osmo), тобто набір спеціально підібраних пігментів.

5. Невідповідний час для ремонту.

Догляд за дерев’яними елементами рекомендується проводити навесні або на рубежі літа і осені. Також важливо час доби — якщо ми працюємо рано вранці, деревина може покритися росою, що унеможливить внесення препарату. З іншого боку, інтенсивне сонце може привести до дуже швидкого випаровування бензину (у разі продуктів на основі розчинників) і занадто раннього висихання продукту. Тому рекомендований час дня — сонячний полудень. Також важлива температура під час процесу просочення — вона повинна бути приблизно від 7 до приблизно 20 градусів за Цельсієм.