Просочення дерева в саду — найчастіші помилки, частина 1

Просочення дерева в саду — найчастіші помилки, частина 1

Категорія: Масла

Якщо неправильно поводитися з просоченням, неправильний її підбір, неувага до деталей — це означає, що в майбутньому у нас можуть виникнути проблеми із просоченою деревиною.

Наслідки неадекватною просочення передбачити складно. Дерево — як матеріал органічного походження, що вимагає належного догляду, — схильний до дії не тільки шкідливих погодних умов, але також грибка і цвілі. Щоб цього не сталося, варто заздалегідь з’ясувати, які найбільш часті помилки допускаються при просочуванні деревини.

1. Занадто короткий час схоплювання.

Просочення в першу чергу включає запуск хімічних процесів, які призводять до проникнення і зміцнення структури деревини. Хоча просочення сохнуть близько 6 годин, остаточного ефекту зазвичай доводиться чекати 2-3 тижні. Слід пам’ятати, що як безпосередньо, так і навіть через два дні після просочення, препарат ще не закріпився в деревині і може бути вимитий. Тому після обробки — по можливості — варто захистити дерев’яні елементи від дощу і вологи. Ідеально підійде простора і суха кімната.

2. Вибір неправильної просочення.

І грибки, і цвіль знайдуть найбільш сприятливі умови для деревини з вологістю більше 20%. Важливо відзначити, що дерево також може бути знищено комахами, що відкладають в ньому яйця. Тому при виборі препарату для деревини варто звернути увагу на перелік порід, яким протидіє просочення, і додатково захистити деревину засобами, що підвищують стійкість до шкідників біологічного походження (наприклад, Penetrin, Drewnochron або Altax). Пам’ятайте, що просочення також діляться на ті, які слід використовувати тільки зовні, і ті, які дозволені для внутрішнього використання.

3. Погана концентрація.

Рекомендації та рекомендації виробника для кожного пропиточного кошти зазвичай трохи відрізняються. Тому дуже важливо, щоб ви уважно прочитали інструкції і слідували вказівкам, зазначеним на етикетці, перед виконанням технічного обслуговування. Іноді буває так, що занадто мало або занадто багато просочення може мати гірший ефект (наприклад, більш швидке розкладання деревини або її велика займистість), ніж її повна відсутність. Зазвичай деревина просочується методом подвійного або потрійного покриття, що забезпечує адекватне насичення фунгіцидом (на глибину близько сантиметра).

4. Масляниста або брудна деревина.

Перш ніж приступити до просочення, необхідно гарненько підготувати деревину. Поверхня необхідно ретельно очистити (наприклад, наждачним папером завтовшки 100-120 мм або шліфувальною машинкою) і знежирити. В іншому випадку препарат не вбереться належним чином або подіє тільки на деяких ділянках.

5. Волога і невідповідні породи дерева.

Занадто волога деревина (з вологістю більше 20%) і раніше пофарбована деревина не підходять для просочення. Стара фарба унеможливлює проникнення просочення в волокна (тому потріскане, старе покриття слід попередньо видалити наждачним папером завтовшки 100-120). Якщо в результаті недбалості на дерев’яній поверхні з’явився сірий наліт або мох — пам’ятайте, що забруднення не можна видаляти насухо (в результаті цієї роботи суперечки розлітаються по повітрю, а вдихання небезпечно для здоров’я!). Крім того, деревина повинна бути просякнута після її остаточної обробки, тобто після заточування або різання рейок, щоб не пошкодити просочені поверхні на більш пізньому етапі.