Принципи укладання клінкерного фасаду

Принципи укладання клінкерного фасаду

Категорія: Фасадна плитка

Рустикальний червона цегла або сучасні індустріальні сірі тони? Широка колірна гамма і різноманітність стилів роблять фасад з клінкеру дуже популярним.

Клінкерна цегла — продукт високого класу, навіть через багато років знос фасаду практично не відбувається. Перевага клінкеру в тому, що він стійкий до несприятливих погодних умов, а значить, не змінює колір під їх впливом. Його також легко містити в чистоті, оскільки він не збирає бруд. Однак, щоб фасад з клінкеру був красивим і довговічним, слід дотримуватися кількох правил.

Правило 1 — вибираємо цеглу з однієї партії

Варто спочатку точно розрахувати, скільки матеріалів нам знадобиться для виготовлення фасаду. Це важливо, тому що різні виробничі партії цегли можуть мати різний колір — натуральна глина може мати різний колір залежно від місця її придбання або умов зберігання.

В результаті часто виявляється, що куплений клінкер має інший колір. Тому всі цеглини для нашого фасаду повинні надходити з однієї партії і закуповуватися в потрібній кількості — щоб не потрібно було відбирати їх пізніше (запас цегли також допоможе, якщо частина матеріалу пошкоджена).

Правило 2 — кріпимо цеглини

Піддони з клінкерною цеглою рекомендується накривати фольгою, і вони не повинні стояти прямо на землі. Клінкер можна піддавати дії вологи — якщо цеглини намокнуть, розчин погано схопиться, а на фасаді можуть з’явитися нальоти.

Увага! Свежесделанний фасад з клінкеру теж потрібно захищати від вологи — накриваємо фольгою на 14-28 днів так, щоб повітря вільно проходив.

Правило 3 — вибираємо правильний розчин

Розчин слід підігнати під поглинання цегли. Найпопулярніший машинний цегла має рівень до 6%, саман — більший (в зазори проникає вода), а глазурована цегла не вбирає вологу. Крім того, використовуваний нами розчин повинен підходити для обробки клінкеру.

Увага! Розчин з вапном може викликати висоли на фасаді!

Аналогічним чином підбирається розчин для наведення. Однак, якщо ми не хочемо купувати два види розчину, ми можемо вибрати універсальний продукт, за допомогою якого ми можемо і цегла, і розчин. В цьому випадку розподіляємо його по всій поверхні цегли, а стик утворюється після початкового схоплювання розчину (будьте обережні, щоб він не застряг).

Правило 4 — пам’ятайте про дилатації

Правильно зроблений фасад з клінкеру вимагає компенсаційних швів — щілин шириною кілька міліметрів, заповнених еластичною масою (силіконом, акрилом або компенсаційної стрічкою). Найчастіше робимо їх по кутах. Відсутність розширення може викликати деформацію, подряпини і тріщини, викликані перепадами температур.

Правило 5 — запліднюємо?

Просочення клінкером викликає суперечки, і фахівці не говорять в один голос. В принципі, в захисті цегли немає необхідності, так як вони мають високу стійкість до бруду, вологи і зростання водоростей. Тому просочення слід обмежити лише стиком (просочення підбирається відповідно до рекомендацій виробника розчину).

Увага! Однак, якщо ми вирішили покрити всю поверхню фасаду, заздалегідь переконаєтеся, що розчин повністю висох.