Як правильно встановити підвіконня?

Як правильно встановити підвіконня?

Категорія: Підвіконня, Підвіконня

Правильно підібраний внутрішній підвіконня не тільки декоративний, правильно підібраний до типу вікна і стилю інтер’єру, він повинен захистити нашу квартиру від втрат тепла.

Підвіконня встановлюється приблизно на 15 см вище радіатора — менший зазор не забезпечує належну циркуляцію теплого повітря. При установці пам’ятайте, що вікно і підвіконня не повинні з’єднуватися — найчастіше їх розділяє пінополіуретан.

Необхідні інструменти та матеріали:

— підвіконня
— пенополіурітан і монтажний клей (в залежності від типу матеріалу встановленого підвіконня)
— силікон
— спиртової рівень
— олівець
— Кутова шліфувальна машина
— клини
— цементний розчин
— пробійник
— молоток
— терка

Крок 1 — вимір віконної ніші

Починаємо роботу з виміру ширини віконної ніші. Оскільки кінці підвіконня кріпляться до стіни, він повинен бути довшим поглиблення, тому до отриманого значення додайте приблизно 6-8 см. Якщо підвіконня значно виступає за виїмку, будуть потрібні додаткові кронштейни під підвіконня, інакше він не буде стійким.

Крок 2 — відкол стіни / укладання цементного розчину (за бажанням)

Якщо підвіконня не входить в щілину між дверною коробкою і стіною, його слід збільшити — для цього забиваємо стіну. Також може статися так, що зазор між каркасом і стіною занадто великий — тоді починаємо роботу з нанесення вирівнюючого цементного розчину. Наступний етап можна виконувати після висихання розчину.

Крок 3 — підрізування на схилі

У нижній частині косяка (як справа, так і зліва) слід зробити підрізи приблизно 3 см — це забезпечить стабільну установку підвіконня. Проробляємо проріз кутовий шліфувальною машиною — полегшимо собі роботу, якщо попередньо проткнути ці місця пробійником. Після закінчення роботи ретельно очистіть проріз.

Крок 4 — приклеювання

Спосіб кріплення підвіконня залежить від матеріалу, з якого він виготовлений. У випадку з деревом, ПВХ і конгломератом досить монтажної пінополіуретану (його не слід замінювати цементним розчином, так як це призведе до утворення містків холоду). Кам’яні підвіконня вимагають поліуретанового клею (мармур закладається прозорим клеєм). Якщо потрібний клей у нас вже є, наносимо його на низ підвіконня і на стіну. Прикладіть підготовлений підвіконня до стіни (не знімайте з підвіконня захисну плівку, інакше вона може подряпатися на більш пізніх етапах роботи), щільно притисніть до поверхні, але не вдавлюють до упору. Між стіною і каркасом повинен бути зазор приблизно в півсантиметра.

Крок 5 — розклинення

Вставте клини в залишився зазор і виймайте їх тільки після повного висихання клею (це може зайняти від 2 до 24 годин). Час висихання клею залежить від вологості повітря (оптимально 60%). При Розклинювання вирівнюємо поверхню підвіконня — витримувати ухил 2% до підлоги (завмер виробляється спиртовим рівнем). Це зроблено для того, щоб вода не накопичувалася на підвіконні і тим самим захистить нас від освіти цвілі.

Крок 6 — заповнення прогалин

Всі залишилися після расклинивания зазори заповнити монтажною піною (коли вона висохне, надлишки видалити ножем). Вкрай важливо проводити цей етап робіт акуратно, тому що піна схильна до перепадів температур (холодне повітря зовні і нагріте зсередини, особливо взимку), в ній є волога, яка замерзає, а навесні вона розчиняється, тріскається, відриває піну, знижуючи теплоізоляцію. Потім виконуємо дрібні штукатурні роботи, тобто шпаклевиваем стіну під підвіконням і з боків. Нарешті, зніміть з підвіконня захисну плівку і закріпіть силіконом.