Правила укладання мозаїчної плитки у ванній

Правила укладання мозаїчної плитки у ванній

Категорія: Настінна плитка

Завдяки безлічі доступних кольорів і матеріалів мозаїка дозволяє створювати оригінальні композиції і є надзвичайно модним елементом оздоблення.

Його можна розмістити на стінах і підлозі або тільки в тих місцях, які ми хочемо відобразити. Мозаїка укладається аналогічно глазурі (по бетону, обігрівається, гіпсокартону і старої глазурі). Однак, на відміну від глазурі, краще уникати розрізання мозаїки. Кожен куб потрібно розрізати окремо, що вимагає великої точності і використання професійних і дорогих інструментів.

Тому розташування мозаїки краще спланувати таким чином, щоб використовувати готові елементи (мозаїка наклеюється на папір, поліетиленовий скотч або фольгу і найчастіше продається в такому вигляді; рідше використовуються окремі кубики).

Підготовка поверхні до установки мозаїки.

Це один з найважливіших етапів зборки. Перш за все, поверхня повинна бути рівною — будь-які недоліки будуть видні після укладання мозаїки, а через специфіку складання згодом не вдасться вирівняти її.

Якщо ми не кладемо плитку на нову основу, важливо позбутися від будь-яких залишків старої поверхні (клею, будівельного розчину, фарби), які зменшують адгезію. Він повинен бути чистим і сухим, тому з поверхні також варто видалити пил. Також помилкою є укладання мозаїки на свежеприготовленную основу (занадто рано укладена мозаїка може деформуватися або тріснути). Мінімальний час висихання бетону — 28 днів.

У свою чергу, хороша адгезія досягається за рахунок грунтування (за допомогою грунтовки розчину) — проте у випадку з бетоном це необов’язкова процедура.

Склеювання мозаїки — що потрібно знати?

Стандартно для укладання мозаїки використовується гнучкий клейовий розчин (гіпсокартон вимагає використання дуже гнучкого клейового розчину; в місцях вигинів найкраще підійде клей з нульовим провисання). Замість клейового розчину ми також можемо використовувати готовий клей. Для поліпшення візуального ефекту краще використовувати клей на основі білого цементу, особливо мармурової і скляної мозаїки.

Склеювання слід проводити при плюсовій температурі навколишнього середовища (від 5 до 30 градусів Цельсія). Також важливий відповідний шар клею — він не може бути занадто товстим, інакше мозаїка може зруйнуватися (клей наносимо спеціальної гребінців).

Наклеївши мозаїку, притисніть її кельмою, але не дуже сильно — до цього моменту клей не висохне, а мозаїка може ковзати по поверхні. Укладаємо за раз максимум 9-10 елементів мозаїки, притискаємо і продовжуємо збірку.

Якщо мозаїка наклеєна на папір або фольгу, видаліть ці шари після висихання клею і перед заливкою швів. Знімаємо з кутів кожного елемента, при цьому папір попередньо необхідно додатково змочити.

Вирівнюємо простір між кубиками

Заливку можна починати як мінімум через добу після приклеювання. Епоксидний розчин найкраще підходить для ванної. Шпателем нанести масу фрагментами, після висихання видалити надлишки вологою губкою. Однак необхідно пам’ятати, що епоксидна затирка укладається від 2,5 мм.

Увага!

Епоксидна затирка не підходить для теплої підлоги.