Піддони для ванної — який матеріал вибрати?

Піддони для ванної — який матеріал вибрати?

Категорія: Душові піддони

Вибір душового піддону не обмежується всім відомим і дешевим акрилом. На ринку представлено безліч матеріалів, кожен з яких має свої сильні і слабкі сторони, не рахуючи різниці в ціні.

Акрилові душові піддони — популярні і недорогі

Плюси: легкий, гладкий, теплий на дотик і міцний. Їх збірка нескладна. На акрилі легко приховати дрібні подряпини або відколи, використовуючи готові набори для догляду (паста і наждачний папір) або ремонтні набори (рідкий акрил і затверджувач). Акрилові душові піддони також володіють декоративними якостями — вони доступні в різних формах і кольорах.

Мінуси: неякісний акрил може швидко потьмяніти і пожовтіти. Щоб акрилові душові піддони довго зберігали первозданний вигляд, не можна мити миючими засобами, що містять абразивні речовини — для догляду за ними слід використовувати тільки поліролі.

Душові піддони з емальованої сталі — міцні, але схильні до сколів

Плюси: досить міцний, стійкий до подряпин і відносно недорогий. Їх легко містити в чистоті — емалеву поверхню можна чистити хімічними засобами будь-якого типу.

Мінуси: емальована сталь схильна до відколів. Невеликі пошкодження можна відремонтувати за допомогою емалі-олівця для ретуші, але більш серйозні дефекти вимагають використання шпаклівки та аерозольної емалі. Олов’яні душові піддони прохолодні при контакті з ногами і досить гучні, коли струмінь води потрапляє на поверхню. На щастя, ви можете встановити їх на спеціальній демпфирующей середовищі гідравлічних ударів.

Керамічні душові піддони — міцні, важкі, дорожче

Плюси: більш стійка і довговічна, ніж акрилові душові піддони. Для їх складання не потрібно каркас — вони кріпляться прямо до землі. Вони відрізняються стійкістю до різного роду пошкоджень, стильні, елегантні і легко чистяться.

Мінуси: вони набагато важче (наприклад, душовий піддон 90х90 см важить 33-46 кг), ніж акрилові або сталеві, тому трохи складніше в установці і в кілька разів дорожче, ніж акрилові аналоги.

Піддони з конгломерату — у стилю є своя ціна

Плюси: вони зазвичай на 80% складаються з мармуру, приблизно на дюжину відсотків пластика, смол і барвників. Ці типи з’єднань відрізняються повну схожість з натуральним мармуром, що виражається у високій міцності, стійкості до відколів, подряпин, перепадів температури і впливу хімікатів. Вони також теплі і гладкі, на їх поверхні не будуть розвиватися бактерії і грибки.

Мінуси: ціна — душові піддони з конгломерату набагато дорожче акрилових, сталевих або керамічних душових піддонів.

Піддони для душу з каменю — розкішний граніт і мармур

Плюси: найрозкішніший вибір, кам’яні душові піддони елегантні і приємні на дотик, стійкі до механічних впливів і забруднень. Вони відмінно гасять гідроудари і акумулюють тепло.

Мінуси: висока ціна. Крім того, при чищенні кам’яних душових піддонів (особливо мармурових) будьте обережні з лужної засобами, наприклад, з дезінфікуючими засобами на основі хлору, оскільки вони можуть призвести до повного знебарвлення. Ці душові піддони досить слизькі, тому не забудьте зробити дно матовим, щоб звести до мінімуму ризик падіння. Абсорбуючі камені вимагають частої полірування і постійної просочення.

Зробіть собі дитячий басейн

Якщо жоден з перерахованих вище матеріалів нас не переконає — ми можемо вирішити зібрати душовий піддон з керамічної плитки самостійно. Ви навіть можете знайти готові комплекти, в яких можна знайти все елементи, включаючи м’яко профилированную кромочную і кутову плитку, а також необхідні клеї для їх укладання.