Кольорове прання — що це?
Кольорове прання — що це?

Категорія: Кольорові фарби, Валики

Деякі англомовні терміни не мають хороших перекладів. До них відноситься «змив кольору» — популярний метод розведення фарби під час фарбування і створення цікавих візерунків на поверхнях. Ефектні плями від води виглядають вражаюче, тому варто вивчити цю техніку.

стіни

Це правда, що цим методом непросто навчитися починаючому художнику по кімнатах, але ми можемо спробувати створити розмитий колір на стінах. Ми зможемо проявити творчий підхід до створення такої поверхні, але ми повинні пам’ятати про дотримання кількох правил.

По-перше, нам потрібно вибрати колірну схему, оскільки ми успішно застосуємо цю техніку тільки до кількох кольорів. Тому давайте виберемо кілька відтінків, які будуть добре поєднуватися один з одним, зазвичай рекомендується один темніше і один світліше, але ніщо не заважає використовувати три і більше. Як тільки ми знайдемо цікавий для нас набір квітів, візьмемо щільний картон або полотно для рісованія.і давайте перевіримо їх можливості. Принцип промивання простий і однаковий для будь-якої пофарбованої поверхні. Ми починаємо з нанесення найбільш розведеного шару першого кольору — в цьому випадку співвідношення води і фарби може досягати 3: 1, але краще за все перевірити різні концентрації.

Такий водний розчин наноситься на поверхню широко і досить хаотично, що не покриваючи її повністю і залишаючи досить багато місця. Після висихання наносимо другий колір, намагаючись поєднати його з попереднім в якомога більшій кількості місць. Якщо кольори не збігаються ідеально, можна використовувати техніку сухої кісті.Ето означає, як випливає з назви, використовувати суху кисть для розмиття кордонів між двома кольорами і їх легкого пом’якшення. Ми робимо це на сохне, але не відволожилася фарбі, тому важливо знайти підходящий момент. Тут знову потрібно практика.

Потім прийшов час для наступного шару, на цей раз з удвічі більшою кількістю фарби, ніж в першому розчині. Техніка малювання не змінюється, також намагаємося пензлем створювати нестандартні візерунки. Продовжуємо принцип подвоєння змісту нанесеної фарби до отримання даного нас ефекту. Перед нанесенням фарби на стіну обов’язково проведіть кілька тестів на концентрацію і склад.

Як тільки ми дізнаємося свої кольори і навчимося знаходити рішення, ми можемо переходити до втілення нашого бачення на стінах. Ми обов’язково повинні працювати на правильно загрунтованной стіні. Приготуємо воду і фарбувальні розчини — ми можемо спростити нашу роботу, використовуючи всього одне відро і додаючи фарбу або воду в міру необхідності. Крім окремих валиків для нанесення квітів нам також знадобиться суха кисть, щоб розмити відмінності між шарами.

Почати роботу стоїть з малювання випадкового візерунка, який ми розкладемо по всій поверхні. Ми фарбуємо, поки фарба не буде повністю видалена з інструменту картини, це дасть дуже цікавий ефект «закінчення» кольору. Ми знову починаємо з самого тонкого шару і переходимо до того, на якому найбільше фарби. Час від часу варто робити кілька кроків назад, щоб оцінити ефект від нашої роботи на відстані. Як ми вже згадували, це не той прийом, з якого варто починати при самостійному покритті стін — його набагато простіше застосувати при перефарбування меблів.

меблі

Особливо ефектно вимивання кольору буде виглядати в випадку з дерев’яними меблями. Ми можемо застосувати цю техніку двома способами. Перший дасть виключно вражаючі результати, але для цього буде потрібно знайти підходящу містку тару і розібрати меблі на частини. У другому ми не доб’ємося повної промивки, але зможемо застосувати їх навіть на більш великому обладнанні. Потім ми використовуємо техніку, аналогічну тій, що була у випадку зі стінами, за винятком того, що ми починаємо з набагато більш високої концентрації води, в даному випадку до десяти раз.больше, ніж фарба.

Таку суміш наносимо на поверхню деревини, дозволяючи їй осісти в затишних куточках і щілинах обладнання. Потім наносимо другий, сильніший розчин, знову ретельно покриваючи меблі і дозволяючи суміші знайти місце для створення цікавого ефекту. Ми продовжуємо цю діяльність, додаючи все більше і більше фарби, поки не доб’ємося бажаних результатів. Перед нанесенням кожного шару варто випробувати суміш на дереві. Ми можемо використовувати більше одного кольору взаимозаменяемо, хоча в разі дерева ефект буде ефективний і в разі одного кольору.

Якщо ми збираємося пофарбувати невеликий предмет меблів, у нас може виникнути спокуса повністю занурити його в розчин. Це зробить нашу роботу набагато простіше, і саме покриття буде набагато більш точним. Додатково ми зможемо використовувати одну ємність, в яку будемо поступово додавати частина розчину і доливати її фарбою. Тут теж варто випробувати кожне наступне занурення на деревинку, теж не завадить трохи підправити пензликом. Ми обмежені одним кольором, але ефект буде інтригуючим.