Як самому зробити винну шафу?
Як самому зробити винну шафу?

Категорія: Неоструганние дошки, Акумуляторні шуруповерти, Аксесуари для обробки

Зберігаємо ми вино в льосі або в квартирі, варто звертати увагу не тільки на температуру навколишнього середовища і освітлення в приміщенні. Тенденція до демонстрації колекції робить підставки цікавим елементом інтер’єру. Завдяки правильному зберіганню знижується ризик поломки винних пляшок, оскільки доступ до напою за нашим вибором набагато простіше.

Підставки під вино слід розділити на ті, які призначені для зберігання більшої кількості вина (наприклад, в підвалі), і ті, які будуть використовуватися для демонстрації менш вражаючою колекції, а також будуть виконувати декоративну функцію в вітальні або на кухні. В обох випадках їх роль не тільки функціональна, але і в значній мірі стенди підкреслюють шляхетність напою. Підставка для кількох пляшок також допоможе нам швидко знайти потрібні види, що продовжить час пошуку при зберіганні пляшок будинку або в кухонній шафі.

Книжкова шафа

Якщо ми збираємося зберігати більшу кількість вина, найкраще влаштувати домашній льох з усією нашою колекцією. Основним елементом кожного винного льоху є стелажі, на яких ставляться пляшки. Їх форма і розмір залежить від нас, але варто сконструювати цілком так, щоб можна було зберігати пляшки різних розмірів.

Один із способів спорудити книжкову шафу — зробити решітку з перпендикулярно прилеглих дощок таким чином, щоб утворилися невеликі полички зі стінками довжиною 10х10 см. Кожна з цих полиць призначена для зберігання однієї пляшки. Їх глибина повинна бути близько 20 см, щоб забезпечити легкий доступ до кожного з них. Кількість поверхів і ширина залежить від нас, але варто спрогнозувати розмір нашої колекції і підігнати під нього книжкову шафу. Також важливо дотримуватися точність при виготовленні такого предмету меблів, щоб кожен отвір виглядав однаково, що позитивно позначиться на естетиці конструкції.

Ще одне рішення, яке складніше реалізувати, але допускає розширення, — це стелаж, що складається з наступних один за одним полиць. Їх ширина може бути різною, але найчастіше вона не перевищує можливості розміщення поруч 8 пляшок.

Специфіка кожної такої полиці — це спеціально вирізані місця для пляшок. Щоб зробити таку стійку, потрібно на кожному рівні зробити по дві копії однакових дощок, в яких лобзиком вирізаємо відповідні рівновіддалені виїмки. Дошки будуть встановлені паралельно один одному, але відстань між ними має дозволяти підтримувати пляшки належним чином. З’єднуємо їх за допомогою перпендикулярних рейок і цвяхів або шурупів.

Також до кожного з них встановлюємо вертикальні дошки, щоб на них можна було покласти ще один підлогу. Залежно від ваших уподобань ми також можемо спробувати розташувати дошки, на яких лежать пляшки, відносно один одного, щоб забезпечити їх невеликий нахил. Однак в цьому випадку потрібна додаткова смуга в задній частині конструкції,

Це дуже практичне рішення, але вимагає від нас великих зусиль, тому найкраще побудувати таку стійку спочатку в багатоповерховому варіанті з можливістю подальшого розширення.

Винні стелажі в домашніх умовах

Стелажі, які використовуються для зберігання вина в домашніх умовах, мають зовсім інший характер, тому що вони також служать для правильної презентації нашого врожаю. Таким чином, ми можемо створити підставку як для однієї пляшки, так і для декількох. Одна з ідей — використовувати дошку, в якій робимо отвори по ширині горлечка пляшок. Таким чином, ми можемо поставити кожну з них на вертикально закріплену дошку на кухні або у вітальні, не побоюючись, що вони впадуть на підлогу. Все виглядає добре, особливо якщо поставити пляшки з вином з обох сторін.

Якщо ми не можемо встановити таку підставку, ми можемо побудувати окремо стоїть підставку. Як і в підвалі, одне рішення — робити невеликі стелажі, і в цьому випадку частим рішенням є решітка з тонких дерев’яних рейок, з тією різницею, що стіни прорізів повернені по горизонталі на 90ᵒ. Це ставить пляшку на дві планки і, отже, утримує її на місці.

Ще одна ідея винного стелажу — використовувати пружини для матраців. Його виконання швидке і легке. Досить прикріпити пружини до дошки так, щоб більш широкий отвір було направлено вгору. Ми ставимо пляшки в таку підставку з боку шийки, і нам не потрібно — всупереч зовнішнім виглядом — турбуватися про міцність всієї конструкції.

Однак, якщо нас не турбують підставки, ми можемо зробити тримачі для пляшок з пробок. Щоб все це було не дуже високо, пробки розрізають навпіл і склеюють з боків, що дозволяє створювати різні форми. Це дуже простий і ефективний спосіб зробити зі смаком серветку, завдяки якій пляшці більше не доведеться стояти прямо на столі.