Стійкі до подряпин матеріали
Стійкі до подряпин матеріали

Категорія: Грес

Інтер’єри, сплановані роками, повинні бути не тільки зі смаком, але і стійкими. Звичайно, при їх використанні ми не захистимо себе від подряпин, але варто знати, які матеріали прослужать нам найдовше.

Для кімнати, приймаючої гостей, ми повинні вибрати міцний підлогу, тому що ми не раз будемо ходити по ньому у взутті, і підлога буде регулярно очищатися від бруду і піску. Всупереч зовнішнім виглядом, ми можемо вибрати дерев’яну підлогу за умови, що він досить міцний. У багатьох старих будинках ми можемо знайти паркетні підлоги, які прослужили навіть десятиліття, тому вам не варто боятися цього рішення.

Ключовим моментом буде вибір дерева відповідної твердості. Для цього використовується шкала Бринелля (BHN) — чим вище її значення, тим більш довговічним типом підлогового покриття ми маємо справу. Іноді ми використовуємо Паскалі (МПа) для позначення, принцип той же. Якщо ми хочемо насолоджуватися підлогою без подряпин, виберіть тип зі значенням вище 4 BHN, що відповідає 40 МПа. Для нього характерні такі види, як волоський горіх і екзотичні ятоба або Дуссен. Ми також можемо використовувати менш тверді сорти, такі як ясен, дуб, груша або граб, зазвичай від 3 до 4 BHN (30-40 МПа). Таку деревину необхідно просочити одним з двох способів:

— лак на основі поліуретану, розчинника або води, не розтріскується на стиках,

— масло, бажано гаряче, яке можна долити після протирання.

Якщо ми виберемо підлогу з керамічної плитки, то клас плитки говорить нам про їх стійкості до стирання. Для залу, де ми не носимо взуття, досить тих, що зазначені римською цифрою III, але якщо ми очікуємо попадання піску і бруду, ми повинні вибрати класи IV і V. Ще один параметр, який ми повинні враховувати, це твердість статі, яка безпосередньо виражається в стійкості до подряпин. Ми визначаємо його за шкалою Мооса, найкраще для плитки в вестибюлі будуть значення від 6 до 8.

Кам’яні підлоги довговічні за умови вибору малоабразивних матеріалу. До них відносяться граніт, базальт або піщаник — вони повинні бути ретельно оброблені воском. Тут ми також можемо слідувати шкалою Мооса, а між 6 і 8 ми також можемо знайти травертин. Якщо ви шукаєте підлогу, стійкий до подряпин, вибирайте кварцит.

Вищевказані різновиди підлог можна успішно використовувати і в інших житлових приміщеннях, особливо якщо ми часто приймаємо гостей.