Види плитки для використання у ванних кімнатах
Види плитки для використання у ванних кімнатах

Категорія: Настінна плитка, Теракота, Керамограніт

При пошуку плитки для ванної варто звертати увагу як на її зовнішній вигляд, так і на параметри. Які бувають види плитки і що слід враховувати при їх виборі?

Переходимо до наступних абзацах:
Найпопулярніші види плитки
Що таке керамічна плитка?
Особливості керамічної плитки
Найважливіші параметри керамічної плитки
Затирка і укладання плитки
Найпопулярніші види плитки

Керамічна плитка вже багато років користується найбільшою популярністю. Це пов’язано з їх численними перевагами. І вони:

— натуральні інгредієнти (обпалена глина, каолін, польовий шпат та інші мінеральні добавки),
— простота установки і можливий місцевий ремонт,
— висока стійкість до води і хімічних речовин,
— довговічність,
— різноманітність кольорів, візерунків, текстур, стилів,
— різні розміри плитки,
— висока доступність на ринку.

Що таке керамічна плитка?

Під керамічною плиткою ми розуміємо тонку плитку різних розмірів, яка використовується для облицювання стін і підлоги. Їх роблять із суміші глини, піску з додаванням фарбувальних оксидів і рафінуючих матеріалів (зазвичай мінеральних). Після обробки керамічну плитку обпалюють при високій температурі.

До найбільш поширених видів керамічної плитки відносяться: глазур, теракота і керамограніт. Крім найтоншої і зазвичай найменш механічно стійкою глазурі, інші плитки обпалюють при дуже високих температурах, близько 1200 ° C, що надає їм більшу твердість, стійкість до навантажень і перепадів температури.

Ви це знаєте …

Глазур підходить тільки для стін, а керамограніт або теракота можна використовувати як для підлоги, так і для облицювання стін.

глазур

Це досить тонкі плитки з фаянсу (трохи тонше теракоти та інших) і більш тендітні.

Призначення — вони найкраще підходять для облицювання стін або розміщення сантехнічного обладнання з-за низького водопоглинання і середньої міцності. Їх найчастіше використовують на стінах.
Оздоблення — поверхні покриті глазур’ю, краї рівні, легко укладаються.
Особливості — безліч різних малюнків і декорів, вони міцні при контакті з багатьма хімічними речовинами. Вони досить стійкі до розтріскування емалі, високих температур, але не морозостійкі. Їх часто можна купити з теракотової плиткою з аналогічним малюнком для рівномірного ефекту.

теракотовий

Це керамограніт, виготовлений з очищеної дрібнозернистої глини.

Призначення — ними частіше облицьовують підлоги, ніж стіни, тому що вони міцні і стійкі до тиску.
Оздоблення — поверхні теракотової плитки можна покрити глазур’ю, надавши їм глянсовий, напівматовий або матовий вид.

Рідше вони неглазуровані, потім тьмяні або поліровані. Плитка може мати гладку або фактурну обробку. У них є безліч візерунків і кольорів, а також вони можуть імітувати дерево, що ідеально підходить для інтер’єрів в сільському стилі.

Особливості — ударостійкість теракоти трохи нижче, ніж у керамограніта і клінкеру, але для підлоги має досить високу міцність. Він має низьке водопоглинання і стійкий до кислот і лугів.

Грес

Грес має безліч різновидів в залежності від використовуваного сировини і методу обробки. Він складається з глини, меленого кварцу, польового шпату, каоліну, мінеральних барвників та інших добавок, що використовуються в різних пропорціях. Грес характеризується однорідною масою по всьому перетину.