Особливості керамічної плитки
Особливості керамічної плитки

Керамічну плитку в залежності від обробки поверхні можна розділити на:

глазуровані (з видимим блиском),
неглазурованная (сира, матова),
АНГОБ (зовнішня сторона плитки покрита розчином ангоба, який дає матовий ефект),
полірування (коли зовнішній шар набуде блиску).

Ви це знаєте …

Якщо ви хочете отримати однорідну рівну поверхню з невеликими стиками або бесшовно, варто вибрати ректифікований плитку.

Виправлення плитки — це свого роду апгрейд плитки. Він полягає в додатковій механічній обробці: точної різання, обробки країв плиток, щоб отримати враження найбільшою однорідності поверхні після їх укладання. Ректифікований плитку можна укладати з дуже вузьким швом (наприклад, 1 мм) або без шва. Укладені поверхні ідеально рівні і гладкі. Це особливо важливо, наприклад, в разі:

— укладання широкоформатного плитки,

— в ванних кімнатах, оформлених в стилі мінімалізму,

— з комбінацією елементів різного розміру,

— в разі різаною мозаїки.

Ректифікована плитка дорожче типовою, тобто відкалібровані (із закругленими краями менш однорідних розмірів), але завдяки точності виготовлення вони надають більше можливостей для розміщення.

Найважливіші параметри керамічної плитки

Найбільш важливі параметри плитки включають її водопоглинання, стирання, протиковзання, твердість, міцність на вигин і хімічну стійкість.

всмоктування води

Він відзначений символом E, який визначає ступінь абсорбції в залежності від кількості мікропор. Водопоглинання також визначає стійкість до вигину і морозостійкість, що особливо важливо в разі плитки для підлоги. Розрізняють 3 групи водопоглинання керамічної плитки:

— E рівне або нижче 3% — низьке водопоглинання, наприклад, керамогранітна плитка — може використовуватися на відкритому повітрі, оскільки вона може витримувати як дощ, так і мороз.

— Е більше 3%, менше 10% — середню водопоглинання, ці плитки можна використовувати

в якості внутрішнього облицювання стін або підлоги.

— Е більше 10% — високе водопоглинання. Призначений тільки для інтер’єрів, в основному в якості облицювання.

стіна.

Водопоглинання плитки, використовуваної в ванних кімнатах, має бути не нижче середнього.

Стійкість до стирання

Цей параметр особливо важливий у разі плитки для підлоги. Ефект стирання проявляється по появі матовості і подряпин на поверхні, особливо це помітно на глянцевому і темної плитці. Чим вище клас стирання, тим стійкіше плитка до пошкодження верхнього шару.

Класи стійкості до стирання, відмічені параметром PEI:

— від I до II (PEI 1. і PEI 2.) в цьому класі є плитки, які підходять для приміщень, які не використовуються інтенсивно, таких як спальні, гостьові ванні кімнати, вітальні, де носять тендітну домашню взуття,

— Плитка III і IV класу (PEI 3. і PEI 4.) — PEI 3 рекомендується для житлових кімнат, а PEI IV — це ті, які вже можна успішно використовувати в домашніх ванних кімнатах, а також в коридорах, кухнях — місцях з трафік середньої інтенсивності,

— Ступінь стирання 5 (PEI 5) — це плитки, найбільш стійкі до стирання і руйнування верхнього шару. Вони підходять для дуже інтенсивно використовуваних місць, в тому числі громадських, наприклад, в жвавих під’їздах, холах або коридорах.

нековзний

У ванних кімнатах параметр R, що означає «противоскользящий», має велике значення для безпеки підлог, кабін і ванн. R коливається від 9 до 13, чим вище цифра — тим менше слизькість плитки. У домашніх ванних кімнатах може бути досить плитки з маркуванням R 9, але поблизу вологих приміщень буде безпечніше використовувати плитку з протиковзкою маркуванням R 12 або навіть R 13.

твердість

Твердість вимірюється і дається за шкалою Мооса від 1 (наприклад, тальк) до 10 (алмаз). Його перевіряють, дряпаючи поверхню матеріалу, починаючи від слідів нігтів, скляними або сталевими лезами. Мінімальна рекомендована твердість плитки для ванної — 5 за шкалою Мооса (подряпини наносяться тільки сталевим лезом). Грес зазвичай має твердість не менше 8.

Міцність на вигин і тиск

Опір вигину і тиску більш важливо для плитки для підлоги і визначає напругу, при якому плитка ламається. Чим менше формат плитки і більше товщина — тим вище механічна міцність. Міцність плитки для підлоги повинна бути не менше 35 Н / мм2. Для настінного плитки досить 15 Н / мм2. Наприклад, керамограніт має більше 45 Н / мм2).

Стійкість до миючих засобів, побутових чистячих засобів

Важливо стежити за тим, щоб плитку у ванній можна було легко утримувати в чистоті. Отже, плитка повинна бути стійкої до застосування заходів гігієни і чистоти. Всі види плитки повинні легко очищатися найпопулярнішими засобами. Також варто використовувати спеціальні засоби для чищення та догляду за плиткою, оскільки вони додадуть їй належний блиск і захист від попадання бруду і розвитку грибка або цвілі.