Комбіновані підлоги — як поєднувати різні типи підлог
Комбіновані підлоги — як поєднувати різні типи підлог

Категорія: Сполуки, Смуги і профілі, Дерев’яні пороги, Дерев’яні пороги, Смуги і профілі

Одним із способів поділу зон з різними функціями може бути розмежування поверхів — це не тільки практичне призначення, але і зручне і ефективне рішення. Що ми повинні пам’ятати і як встановити та захистити цей тип підключення?

На етапі планування

Якщо ми збираємося робити підлоги з різними покриттями, ми повинні враховувати цей аспект на етапі планування будівництва або ремонту.

Не всі типи підлог можна обробляти однаково, тип і підготовка підстави, а також його висота або структура вимагають диференціації. В результаті у нас не повинно бути випадкових порогів або нерівностей з різними видами обробки одного і того ж статі. Це не тільки буде некрасиво, але й ускладнить безпечне пересування. Також це може викликати проблеми з вільним відкриванням дверних полотен.

З практичних міркувань слід зміцнювати підлоги в місцях, схильних до особливо важких умов, наприклад, вологості, інтенсивної експлуатації.

різна товщина

З’єднання різних типів матеріалів між собою вимагає врахування їх товщини. Варто пам’ятати і враховувати те, що:

— керамограніт зазвичай буває товщиною від 3 до 30 мм,

— теракота — від 8 до 12 мм,

— кам’яна плитка — від 10 до 40 мм,

— традиційний дерев’яний паркет від 14 до 22 мм,

— багатошаровий паркет — 10-15 мм,

— дерев’яні панелі — 13-15 мм,

— ламельний паркет і класична мозаїка від 8 до 10 мм,

— ковролін або гнучкі покриття — найчастіше від 2 до 4 мм.

Роблячи стяжки, варто відразу планувати їх товщину, щоб проблем зі стикуванням оздоблювальних матеріалів було якомога менше. Необхідність внесення подальших змін або виправлень зазвичай обходиться дорожче, а виконання менш точним.

Прості і більш складні комбінації

Комбінувати підлогу з керамічної плитки з каменем відносно просто. Властивості цих матеріалів кардинально не відрізняються, і при належному врахуванні їх товщини буде легко скласти естетичне поєднання.

З’єднати дерево з плиткою трохи складніше. Дерево, особливо традиційний паркет, а також інші деревні матеріали (панелі, мозаїка, ламелі) набагато більш чутливі до змін температури і вологості повітря, ніж плитка.

Комбінуючи матеріали, що містять дерево, з іншими матеріалами, ми повинні не забувати залишати деякий простір, необхідне для природного зміни розміру деревини. Деревина, яка в іншому випадку працює, може роздутися або потріскатися. Спосіб комбінування цих матеріалів вимагає продуманих рішень.

техніка складання

Важливий і спосіб кріплення підлогового покриття. Зазвичай на клейовий розчин клеять керамічну або кам’яну плитку, т.зв. тонкошарові (від 2 до 5 мм) або середні (від 4 до 20 мм). У свою чергу, паркет, мозаїку або багатошарові дошки приклеюють до основи дуже тонким шаром клею за допомогою зубчастого шпателя. Товщина клейового шару не перевищує 2 мм. Ці відмінності необхідно враховувати.

Крім того, важлива обробка дерева. Поверхня, яку ще належить відшліфувати і покрити лаком, слід обробляти інакше, ніж поверхня із заводською обробкою. Після шліфування товщина деревини зменшується приблизно на 2 мм.

роз’єми

Важливим і відповідальним місцем є межа між різними матеріалами, використовуваними для підлогового покриття. Слід враховувати властивості матеріалів, що з’єднуються. Що стосується такої сировини, як керамічна плитка, камінь або ламінат — особливих складнощів (крім правильного вирівнювання) виникнути не повинно. З’єднати матеріали можна, склеївши їх, або з’єднати на засувку. Тоді досить використовувати стик або встановити кінцеву планку.

При з’єднанні матеріалів різної міцності необхідно буде використовувати більш конкретні рішення. Особливо це стосується комбінації різної сировини з твердими або клеєними деревними матеріалами. У цих випадках необхідно використовувати дилатацію, яка потім повинна бути естетично замаскована. Домогтися цього можна за допомогою плінтусів або зручних готових еластичних мас для герметизації дерев’яних поверхонь.

Зазвичай спеціальні планки або маскують профілі виготовляються з алюмінію або пластику і, проте, добре видно. Ви також можете покласти між окремими поверхнями м’яку натуральну пробкову дошку. Він успішно вбере будь-які зміни розмірів деревини. Смуги або профілі мають різну висоту, від 2 до 40 мм, і вибирати їх варто в залежності від способів стикування і типу підлогового покриття.