Види і властивості матеріалів, з яких виготовлені килими
Види і властивості матеріалів, з яких виготовлені килими

Категорія: Килими

Постелити килимок — це швидкий спосіб прикрасити інтер’єр. Це робить його набагато тепліше і затишніше. Сьогодні є безліч килимів, які розрізняються не тільки малюнком і кольором, але також властивостями і матеріалами, з яких вони зроблені. Що варто знати про властивості матеріалів, з яких виготовлені килими?

вовняні килими

Це один з найдорожчих видів килимів, вони можуть бути різних візерунків і кольорів, вони м’які, теплі і дуже приємні на дотик. Крім того, вони гнучкі, забезпечують хорошу тепло- і звукоізоляцію і рідко деформуються, навіть коли на них ставлять важкі меблі. Крім того, вовняні килими мають антистатичні властивості і дозволяють підтримувати в приміщенні належний мікроклімат, стабілізувати рівень вологості в залежності від умов — в сухому стані вони виділяють вологу в навколишнє середовище, а якщо її багато — вони його доглядала.

Крім відносно високу ціну (особливо шерсть вважається кращою, тобто отриманої з новозеландських овець), недоліком цього типу килима є відсутність стійкості до таких факторів, як грибки, бактерії або моль. Шерсть теж може викликати алергію. Ще один недолік в тому, що

Килимки з нейлону, поліаміду (ПА)

Полиамидное волокно, тобто нейлон, дуже міцно і стійко як до стирання, так і до плям, що робить його ідеальним для приміщень з інтенсивним рухом. Зберігає первісний колір надовго. Перевага нейлонових килимів в тому, що вони повністю стійкі до біологічних факторів, таким як цвіль, бактерії або моль. Ви можете легко видалити з їх поверхні більшість плям і очистити їх. Головний недолік килимів з поліаміду — досить сильна схильність до статичної електрики.

Килимові покриття з акрилу або полиакрилонитрила (AKR)

Такі килимки дуже погано проводять тепло, що робить їх відмінною теплоізоляцією. З цієї причини їх не рекомендується використовувати в місцях, де використовується тепла підлога. Їх охоче вибирають головним чином тому, що вони приємні на дотик, довго зберігають колір і стійкі до вицвітання, тому їх можна використовувати навіть в дуже сонячних приміщеннях. Крім того, вони легко чистяться, мають високу хімічну стійкість, стійкі до цвілі і не статичні. Вони можуть виглядати як натуральні вовняні матеріали, але часто мають більший блиск.

Килими поліпропіленові (PP BCF, HSF, HS)

Їх часто облагороджують, піддаючи їх високотемпературного в’язання (різновиди HS, HSF). Переваги килимів такого типу — хороша теплопровідність, стійкість до цвілі і бактерій. Поліпропіленові килими добре поєднуються з підлогою з підігрівом. Їх перевагою також є те, що вони антистатичні і позбавлені штучного блиску, завдяки чому їх зовнішній вигляд дуже схожий на натуральні тканини. Цей вид матеріалу дуже міцний, його легко чистити — він стійкий до плям і хімічних речовин. Його можна розміщувати як всередині, так і зовні будівлі (наприклад, на терасі або балконі), оскільки він стійкий до цвілі і вологи. Також важливо, що в разі пожежі цей матеріал буде плавитися, а не горіти, що ускладнює поширення полум’я.

Килимки з віскози

Віскозу іноді називають синтетичним шовком — вона зберігає ніжний вид, але доступна за набагато нижчою ціною. Килимки з віскози зазвичай легкі та насиченого соковитого кольору. Вони дуже ефектні і ніжні, мають високий блиск і можуть бути оманливе схожі на натуральний шовк. Вони ідеально підходять для елегантних сучасних інтер’єрів. Найбільший недолік килимів з віскози — досить висока схильність забруднення і відносно швидке витирання і псування матеріалу.