Коридори — як їх облаштувати?
Коридори — як їх облаштувати?

Категорія: Підвісні світильники, Настінні світильники

Коридор сьогодні має два значення. Це частина будівлі, яка з’єднує кімнати всередині, тобто окремі квартири, або частина квартири, яка з’єднує окремі кімнати. Тут ми будемо мати справу з коридором в другому сенсі. Як організувати цей комунікаційний маршрут?

Де коридори?

У квартирах зазвичай поняття коридору замінюється холом. У багатоквартирному будинку ми зазвичай не зустрічаємо розташування кімнат таким чином, щоб їх з’єднував коридор. Перша кімната, в яку ми увійшли, — це хол. Зазвичай вона невеликого розміру і нагадує передпокій, коли вона довга і вузька.

Найчастіше ми зустрічаємо коридор в одноквартирних будинках, де велика площа, велика кількість кімнат і планування поверхів роблять необхідним проектування з’єднувача такого типу. З коридору ми можемо потрапити в різні інші частини будинку, наприклад, в кімнати або ванні кімнати. Його довгаста і вузька форма зазвичай обмежує можливості компоновки.

функціональний коридор

Однак специфічні розміри цього місця не означають, що воно абсолютно марно з практичної точки зору. Є кілька рішень, як обладнати вузький коридор, щоб заощадити місце в інших частинах будинку і щоб його простір виконувало ще й функціональну роль.

Якщо наш прохід довгий, але досить широкий, ми можемо обладнати його, наприклад, лавкою або диваном, на якому можна присісти або щось прибрати. Крім того, уздовж стіни можна розмістити або прикріпити до неї вузькі шафи, що неодмінно стане в нагоді для зберігання дрібних предметів. Якщо ми знаходимося на стадії будівельного проекту, ми також можемо вирішити влаштувати в коридорі навіть невелику нішу, яку закриємо дверима, наприклад, розсувними дверима, або заповнимо відкритими полицями. У коридорі також може бути напівкруглий стіл, який можна прикріпити до стіни з одного боку.

У передпокої, яка знаходиться на першому поверсі і одночасно служить тамбуром або холом, також варто вкластися в компактні меблі, яку можна плоско прикріпити до розрізу. Тут також варто встановити сидіння, яке ми можемо складати і розкладати по мірі необхідності. Дзеркало теж підійде в кожному коридорі. Ми можемо вибрати такі великі розміри: він буде висвітлювати кімнату, оптично збільшувати її і, більш того, дуже практично. Також ми можемо встановити на стіни гачки і вішалки, на які ми можемо повісити, наприклад, кошики для дрібних предметів, таких як ключі, носові хустки.

естетичний коридор

Перед тим, як облаштовувати коридор, варто подбати про його відповідної обробки. Давайте використовувати матеріали, які легко чистити, особливо якщо коридор дуже вузький. На стінах можна використовувати, наприклад, плінтуси або миються фарбу. На підлозі добре підійде плитка. Правильна обробка важлива особливо в коридорах-тамбурах, де ми носимо взуття, одягаємо і знімаємо верхній одяг і де легше забруднитися.

Однак не будемо забувати, що коридор повинен красиво виглядати. Ви можете прикрасити його, наприклад, фотошпалерами, які будуть покривати всю стіну. Достатнє освітлення також важливо для безпечного пересування по коридору. Варто використовувати стельову підсвічування, а на додаток до неї настінні бра, дзеркальну підсвічування або полички.

Якщо коридор знаходиться на першому поверсі або в іншому місці, де він є типовим сполучною ланкою між кімнатами, а не холом, варто оформити його так, щоб стиль відповідав іншим інтер’єрів. В основному це стосується статі, який повинен бути оброблений відповідно до обробкою сходів або приміщень, які він з’єднує. Всередині будинку, наприклад, краще буде дерево або панелі, підлога також можна застелити ковроліном. Такі матеріали напевно будуть приємніше і зручніше домочадцям, які часто ходять по будинку босоніж.

Ми можемо прикрасити стіни коридору, наприклад, квітковими клумбами, картинами і фотографіями. Також по кутах можна розмістити великі горщики з рослинами.

Найголовніше при облаштуванні коридору — мати можливість вільно пересуватися по ньому і не обмежувати обсяг пам’яті, доступний занадто великою кількістю аксесуарів і доповнень. Якщо тільки цей тип комунікаційного маршруту дозволить безперешкодно і легко пересуватися, ми будемо впевнені, що він добре виконує свою функцію.