Як перевірити якість полістиролу
Як перевірити якість полістиролу

Категорія: Утеплення фасадів

Пінополістирол — це кращий матеріал для утеплення стін, але він також використовується в будівництві. Його властивості завищені деякими недобросовісними виробниками, що може привести до погіршення теплоізоляційних характеристик стін. Як уникнути помилок і купити дійсно потрібний нам товар?

Пінополістирол, тобто полістирол, — популярний матеріал, який найчастіше використовується в будівництві для теплоізоляції будівель. Крім властивостей, що запобігають витік тепла, він використовується через свою негорючості (по єврокласу E відноситься до самозатухаючим матеріалами) і простоти транспортування, в основному через невеликої ваги. І хоча зовнішній вигляд різних полістиролів сильно відрізняється один від одного, досить взяти два з них в обидві руки, щоб побачити чітку різницю у вазі. Звідки це?

Полістирол до того, як він піддасться впливу високих температур у відповідних формах, знаходиться в формі дрібних гранул. Чим більше частинок в заданій формі, тим більше у матеріалу буде вага і еластичність, а значить — кращі параметри теплоізоляції. Відповідно до стандарту EN 12667 вони вимірюються в Вт / (м · К) за допомогою коефіцієнта λ — чим він нижчий, тим краще теплопровідність полістиролу, а значить, у нього гірше ізоляційні властивості.

Дізнатися, чи відповідає продукт стандартам, присвоєним йому виробником, можна після проведення спеціалізованих лабораторних випробувань. Однак, якщо у нас немає для цього відповідних умов, ми можемо переконатися, що матеріал, який ми збираємося закупити у великих кількостях, належної якості. Як це зробити? Вони пропонують фахівцям з асоціації виробників пінополістиролу: він повинен важити. Підтвердження ваги матеріалу необхідно, особливо якщо ви збираєтеся купити товар невідомого виробника за вигідною ціною.

Для цього перевіряємо обсяг полістиролу в упаковці (наприклад, він буде 0,3 м³), і після зважування ділимо показання ваги на обсяг і порівнюємо його з мінімальною вагою матеріалу в упаковці. враховуючи різноманітність. Наприклад, EPS 70, який часто використовується для утеплення фасадів або стін, має мінімальну вагу в кг / м³ 13,5. Простий розрахунок показує, що для того, щоб посилка мала вага це, він повинен бути не менше 4,05 кг. В іншому випадку полістирол може не відповідати стандартам, встановленим для нього виробником. Інші види полістиролу мають наступний мінімальний рівень щільності:

— для використання на дахах і підлогах — EPS 80 — 15 кг / м³, EPS 90 — 17 кг / м³, EPS 100 — 18 кг / м³,

— для використання на дахах, підлогах і стоянках — EPS 120 — 20 кг / м³, EPS 150 — 24 кг / м³ і EPS 200 — 28 кг / м³.

Варто знати, що описаний вище метод перевірки, без урахування спеціалізованих тестів, є лише попередніми і непрямим методом оцінки. На отриманий результат можуть впливати такі фактори, як вага упаковки або ступінь вологості полістиролу.