Технологія самоущільнення бетону
Технологія самоущільнення бетону

Категорія: Самовирівнювальні розчини

В даний час це один з найбільш інноваційних рішень, з якими ми можемо працювати при зведенні різних типів будівель. Самоущільнюючий бетон — це відповідь на потреби сучасного будівництва. Він заповнює форму швидко і точно без механічної вібрації.

Самоущільнюючий бетон, як і традиційний бетон, складається з води і цементу. Проте, він відрізняється тим, що має надзвичайно низьке співвідношення води і цементу, яке представляє собою відношення води до цементу. Для цього типу бетонної суміші також характерно більшу кількість суперпластифікатора, тобто добавки, яка покращує її властивості. При виробництві самоуплотняющегося бетону використовується тільки якісний цемент, а також такі ж добавки у вигляді кремнеземної пилу.

Особливості

Його характерна особливість — мінімально можливу кількість піску, краща стійкість до умов навколишнього середовища, ніж у традиційного бетону, і, найголовніше, відсутність необхідності вібрувати суміш під час укладання. Самоущільнюючий бетон плавиться під власною вагою, ідеально заповнюючи форму. Цей тип суміші забезпечує повне ущільнення в елементах з щільною арматурою і елементах більш складної форми. Отриманий бетон відрізняється високою однорідністю і герметичністю.

Час, витрати і труднощі

Використання такого розчину істотно впливає на якість використовуваного бетону, завдяки чому його можна використовувати в якості архітектурного бетону і, що не менш важливо, значно скорочуються витрати. Вони пов’язані, в тому числі, з відмовою від стомлюючого процесу вібрації при укладанні бетону в опалубку. Завдяки цьому будівельні бригади значно виграють у часі. Однак слід пам’ятати, що самоуплотняющийся бетон — це продукт, за яким слід ретельно стежити на кожному технологічному етапі. В основному це пов’язано з високою чутливістю до властивостей і складу бетону. Отже, процес створення самоуплотняющейся суміші все ще відносно складно реалізувати.

Самоущільнюючий бетон використовується в будівництві, перш за все, для виготовлення стрічкових фундаментів, а також стін і стель. Завдяки тому, що легко отримати ідеально гладку поверхню, яка також відрізняється високою естетичною цінністю, самоуплотняющийся бетон також використовується в якості архітектурного бетону. Його використовували, наприклад, при будівництві найбільшого будівлі в світі Бурдж-Халіфа, яка була зведена в Дубаї на висоті 829 метрів.