Типи будівельних лебідок
Типи будівельних лебідок

Лебідки, також відомі як лебідки, являють собою пристрої, які використовуються в будівництві, широко розуміється промисловості, автомобілебудуванні та навіть лісовому господарстві. Вони допомагають перевозити надзвичайно громіздкі вантажі вагою до 10 тонн. Які типи лебідок ми можемо зустріти на будівництві?

лінійна лебідка

Лінійні лебідки дуже часто використовуються при будівництві будівель. На відміну від ланцюгових лебідок, вони використовуються в основному для перевезення більш легких матеріалів — максимальна вантажопідйомність становить від кількох сотень кілограмів до навіть 4 тонн. Однак їх незаперечною перевагою є максимальна довжина тяги, набагато більше, ніж у ланцюгових пристроїв — вона може становити від 10 до навіть 40 метрів як по вертикалі, так і по горизонталі.
При виборі лінійної лебідки варто звертати увагу не тільки на перераховані вище параметри, а й на ергономічність ручки, яка відповідає за протягування каната.

ланцюгова лебідка

Якщо максимальна вантажопідйомність лінійних лебідок становить 4 тонни, ланцюгові лебідки дозволяють перевозити вантажі масою до 10 тонн. Що дуже важливо — кожне ланцюгове пристрій, вантажопідйомність якого перевищує 1 тонну, має бути зареєстроване в Управлінні технічного нагляду і регулярно перевірятися в терміни, зазначені UDT. Недоліком ланцюгових лебідок може бути невелика відстань, на яке можна транспортувати вантажі — це максимум 3 метри. Багато моделей ланцюгових лебідок утворюють комплект з візком, яка переміщається по спеціальному транспортному шляху.

електрична лебідка

Найсучаснішими і продуктивними в усій групі лебідок є електричні пристрої (це лінійні лебідки, оснащені спеціальним двигуном). Завдяки оснащенню з електроприводом, а часто і можливості дистанційного керування лебідкою по радіо, використання цих пристроїв надзвичайно зручно. Максимальна вантажопідйомність електричних лебідок може становити — як у ланцюгових — навіть 10 тонн. Однак вони істотно розрізняються по максимально можливій довжині вантажу, яка становить близько 100 метрів. Крім того, ці пристрої набагато безпечніше завдяки вибухозахищеної конструкції. Завдяки цим властивостям електричні лебідки використовуються як в приміщенні, так і на відкритому повітрі, де вони можуть працювати в діапазоні температур від -20 до +40 градусів за Цельсієм.