Дерев’яні вікна, яку породу дерева вибрати?
Дерев’яні вікна, яку породу дерева вибрати?

Категорія: Мансардні вікна, Вікна

Якщо нам потрібні вікна з натуральних матеріалів, варто подумати про установку дерев’яних вікон. Які їх властивості та що слід враховувати при їх виборі?

переваги дерева

Дерево — легкий, міцний і пружний матеріал, що володіє високою механічною міцністю і низьким тепловим розширенням. Цей матеріал відрізняється поганою провідністю тепла і звуку, легко піддається обробці. Однак різні породи дерева мають різні властивості і застосування.

екзотична деревина

Екзотичне дерево дуже міцне і відмінно підходить для приміщень з особливою вологістю, тому його охоче використовують для вікон. Екзотична деревина навіть при невеликій щільності відрізняється прекрасною теплоізоляцією і стійкістю до несприятливих погодних умов. Особливо цінними властивостями володіють дерево тика, іроко, кедр, лімбала, мукулунгу і червоне дерево. Однак ці породи відносяться до найдорожчого деревній сировині і дозволити собі такі дорогі вікна можуть далеко не всі.

Екзотична деревина під торговою назвою меранти, зазвичай ототожнюється з червоним деревом, надзвичайно популярна, хоча насправді має з нею мало спільного (крім рожево-коричневого кольору). Це вид сосни, вирощуваної в Індонезії, Малайзії і на Філіппінах. Деревина має щільність від 400 до 800 кг / м³. При щільності деревини близько 460 кг / м³ меранти має дуже хороші властивості і не занадто висока ціна.

рідне дерево

Властивості екзотичної деревини не поступається нашому рідному дубу. Він твердий, стійкий до стирання і деформації під впливом вологи, але не простий в обробці. Для вікон підходить тільки серцевина зі стовбурів дуба, тому що частина так званого білуватий, легко знищується комахами. Завдяки високій щільності (більше 700 кг / м³) дубові вікна дуже звукопоглинальні. Однак деревина дуба може почорніти під впливом води, деяких клеїв і при контакті зі сплавами заліза. Вікна з дуба добротні, шикарні, але недешеві.

Деревина волоського горіха має кілька схожі властивості з дубом. Інші породи деревини з прекрасними властивостями і високою міцністю: ясен, бук, ялиця і модрина. Зазвичай такі вікна виготовляються за спеціальними замовленнями. У них відмінні параметри, але коштують досить дорого.

Найпопулярніші породи вітчизняної деревини

Найчастіше для виробництва вікон використовується деревина сосни. Він міцний, міцний, гнучкий, з ним легко працювати. Його щільність становить приблизно 420 кг / м³. Завдяки високому вмісту смол сосна щодо стійка до вологи. Деревину сосни легко просочити і пофарбувати будь-якими фарбами або лаками. Вікна з сосни теж відносно недорогі.

Ще дешевше будуть вікна з ялини. Однак слід пам’ятати, що для їх вирощування найкраще підходить гірська ялина (на відміну від ялини низинній, не стійкою до вологи і шкідників). Він має значну щільність, близько 470 кг / м³. Однак зазвичай деревина їли має багато сучків, вона тендітна і її досить складно стругати. Найчастіше ялина обробляють укривними фарбами, щоб усунути нерівності матеріалу.