Які види стель найпопулярніші?
Які види стель найпопулярніші?

Категорія: Стельові профілі, Будівельні плити

Стелі — це горизонтальні конструктивні елементи, що розділяють поверхи будівель і передають навантаження на вертикальні елементи, тобто стіни і колони. Яким умовам вони повинні відповідати і які з них найбільш поширені?

Найважливіші властивості стель

Стелі повинні мати відповідну міцність, жорсткість і бути ізолятором тепла і звуків. Вони також повинні створювати стійку основу для підлог і стель, а також обмежувати можливе поширення вогню.

Для кожного типу споруди слід підбирати відповідний тип статі. При виборі конструкції перекриття варто враховувати кількість і тип необхідних монтажних опор, арматури і опалубки. Також важливі вимоги до транспорту і обладнання, а також технологічні перерви, пов’язані, наприклад, з затвердінням бетону.

За типом конструкції стелі можна виділити:

— перекриття з балок, де несучі елементи являють собою балки, розташовані паралельно. Поверх них кладемо шпаклівки та підлогові покриття. Балки можуть бути дерев’яними, сталевими або залізобетонними, а заповнення — дерев’яними, бетонними або керамічними елементами.

— плитковий перекриття, в якому несучим елементом є збірна або монолітна залізобетонна плита. Вони спираються безпосередньо на стіни, і їх цінною перевагою є отримання рівних поверхонь зверху і знизу панелі.

— плитно-ребристий стелю, де плити, які є несучими елементами, спираються на світлові балки, т.зв. ребра або так звані натерти реберця.

— ребристий підлогу, несучими елементами якого є ребра, що спираються на стіни або інші опори. Простір між ребрами заповнюється, наприклад, керамічними, бетонними, тирсові-цементними блоками, і все заповнено бетонної сумішшю.

За матеріалами, з яких виготовлені стелі, можна виділити стелі:

— дерев’яний,

— сталь-кераміка,

— сталь і метал, композит,

— залізобетон,

— керамічний і залізобетонний,

— склобетон,

— з газобетону.

Найпопулярніші стелі в приватних будинках

У приватних будинках найчастіше зустрічаються дерев’яні або залізобетонні стелі в різних варіантах. Сталеві стелі в невеликих будинках, за винятком можливого використання сталевих балок, скоріше не використовуються.

Через планування і форми споруди варто використовувати:

— Ребристий стелю — в будівлі досить правильної форми з прольотом опор не більше 7 м. Якщо ми плануємо звести важкі перегородки, що йдуть паралельно балках, слід використовувати відповідне армування.

— Модульний плитний стелю — в будинку простої форми, з прольотом опор менше 6 метрів. На більш пізніх етапах ми можемо визначитися з конкретним розташуванням перегородок. Довжина і ширина стелі повинні відповідати модульним розмірам окремих дощок.

— Монолітно-плитковий стелю — в будівлі неправильної форми з великим прольотом опор. Армування стелі слід підбирати індивідуально, залежно від навантажень, розмірів і способів опори.

— Дерев’яна стеля — в першу чергу його слід використовувати при створенні дерев’яного будинку, а в цегляному будинку це може бути, наприклад, перекриття мансарди.

Переваги та недоліки найбільш популярних видів стель

Дерев’яні стелі історично найстаріші, але вони легкі і відносно дешеві. Їх можна завантажувати відразу після завершення роботи. До їх недоліків можна віднести значний вигин, горючість та погану звукоізоляцію.

Елементи ребристих стель легко транспортувати і зберігати. Їх збірка не складна і не вимагає використання важкого обладнання. Однак такі стелі можуть нерівномірно гнутися, створюючи подряпини і тріщини на стелі по краях ребер.

Перекриття з монолітних плит витримують значні навантаження і володіють жорсткістю. Однак їх виконання вимагає багато часу і сил.

Плиткові стелі монтуються набагато швидше, їх можна завантажувати відразу після завершення. Вони легко обробляються, мають гладку і легко піддається штукатурці поверхню. Однак для їх установки потрібне використання крана, а на стиках панелей на стелі часто з’являються подряпини.

Частково збірні перекриття (наприклад, філігранні плити із залізобетонних плит, які також є втраченою опалубкою) — можуть мати будь-яку форму, витримувати великі навантаження, мати гладку, легко піддається обробці поверхню. Однак вони досить дорогі і вимагають використання підйомного крана для збірки.