Як омолодити багаторічники?
Як омолодити багаторічники?

Категорія: Для декоративних дерев і чагарників

Багаторічні рослини, які ростуть в наших садах, радують нас своєю красою і ароматом. Часто вони є одним з тих елементів, без яких важко уявити наш сюжет. Багато з них помирають через деякий час, але, на щастя, ми легко можемо з цим впоратися. Пропонуємо, як омолодити багаторічники.

Коли варто зробити такий крок?

Ми повинні вирішити омолоджувати багаторічники, коли ми помічаємо більше слабке зростання і цвітіння окремих видів в нашому саду.
Також варто придивитися до багатолітникам, які надмірно розрослися і турбують сусідні рослини — тоді ми можемо піддати їх аналогічної обробці. Багаторічники, квітучі навесні і влітку, слід омолоджувати восени, а ті, які цвітуть у кінці літа — навесні.

Строк служби

Зазвичай ми наважуємося на таку процедуру кожні кілька років, але цей період залежить від окремих видів рослин і їх життєздатності. За більшістю з них слід доглядати кожні 5-8 років. Цікаво, що деякі види можуть вижити в саду без омолодження до 25 років — наприклад, лілейники, тавулкі, півонії, очиток, полум’я, фанки, герань і іриси. У свою чергу, тривалість життя таких багаторічників, як орли, дельфиниуми або люпин, становить всього 3-4 роки.

Як це може бути зроблено?

Багаторічна омолодження — не такий складний процес, з яким ми не впораємося поодинці. Під ними слід розуміти правильне поділ наших рослин на більш дрібні фрагменти. Для цього треба зважитися викопувати кореневий кому і фрагменти рослин багаторічників на нових, правильно підготовлених місцях з удобреному компостом грунтом.

Викопані нами багаторічники можна розділити руками, просто розірвавши їх на частини, але іноді ніж або лопата виявляються необхідним інструментом — особливо при дуже великих і крутих схилах. Після посадки рослин на нові місця варто також трохи обрізати їх листя, що вбереже їх від пересихання.