Як вибрати розмір сонячної батареї?
Як вибрати розмір сонячної батареї?

Категорія: Сполучні профілі, Монтажні аксесуари

Сонячні колектори — це спосіб економії, який вибирають все більше і більше людей. Однак для того, щоб сонячна установка була ефективною, її необхідно адаптувати не тільки до розміру будинку, але і до кількості жителів або куту нахилу даху. Кожна установка вибирається з урахуванням потреби в тепловій енергії, і це вимагає правильного визначення її розміру.

функція

Сонячні батареї в основному використовуються для нагріву гарячої води, але також часто використовуються для підтримки центрального опалення, тому до остаточного вибору розміру колекторів важливо визначити, яку функцію вони повинні виконувати. Відповідні розміри сонячних панелей покриють потреба в гарячій воді до 70% в рік і 15-20% на опалення.

Для кого?

Стандартні оцінки припускають, що на людину припадає близько 50 літрів гарячої води в день, тому чим вище потреба, тим більше повинна бути сонячна система і резервуар для зберігання води. Передбачається, що один колектор розрахований на 125-літровий бак і таким чином (з урахуванням невеликого запасу) може покрити потребу двох чоловік.

Добре, якщо ми додамо в установку додатковий колектор, який також буде підтримувати центральне опалення, і збільшити потужність обігрівача, тому що це значно підвищить ефективність системи.

Будівництво будинку

Розміри сонячних панелей підібрані таким чином, щоб їх можна було легко встановити на даху або фасаді будівлі. Маса одинарного колектора площею 2 м² зазвичай не перевищує 40 кг, тому не становить загрози для конструкції даху. Однак перед установкою найкраще перевірити міцність обшивки, особливо якщо ви плануєте встановити сонячну батарею з великою площею. Крім того, кронштейни і рами, які використовуються для кріплення колекторів, повинні бути стійкими до корозії і забезпечувати стійкість до вітру і снігу.

Кут нахилу даху важливий для ефективності сонячної установки, що також слід враховувати при проектуванні і виборі всієї системи. Оптимальний ухил для роботи колектора — 20-50 градусів на південь. Важливо, щоб це було місце, де не було тіні, тому що в цьому випадку сонячні батареї не повністю ефективні. Якщо вибрати відповідне місце неможливо, необхідну потужність можна отримати, встановивши додатковий колектор, але це пов’язано з більш високими витратами.

яка система

Перш ніж вибирати сонячну систему, варто знати, коли ми будемо її використовувати. Плоский колектор більш ефективний влітку, тоді як в інші періоди краще використовувати вакуумні колектори діаметром 58 мм, тому що вони краще підходять для більш низьких або навіть негативних температур. Якщо ми плануємо використовувати сонячну батарею круглий рік, найкращим рішенням буде вакуумний колектор діаметром 70 мм, всередині якого знаходиться плоска сонячна панель. Комбінація плоского типу з вакуумною ізоляцією забезпечує максимальну ефективність системи круглий рік, незалежно від погоди і температури зовнішнього повітря.

перед покупкою

Перш ніж визначитися з колекторами і вибрати розмір комплекту, варто записатися на прийом до фахівця для візуального огляду, який допоможе визначити необхідну кількість сонячних панелей і розрахувати загальну вартість установки.

Також варто поцікавитися у продавця, чи підходить автоматика з цікавить нас установки до котла, який є у нас вдома. В іншому випадку вартість всієї сонячної системи буде вище.

Корисно знати: Національний фонд охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами в рамках Пріоритетною програми надає субсидії для сонячних колекторів як частина підтримки відновлюваних джерел енергії.