Сертифікація та маркування будівельних матеріалів
Сертифікація та маркування будівельних матеріалів

Категорія: клінкерна цегла, Блоки, Керамічні блоки

Щоб бути впевненими в тому, що ми купуємо будівельні матеріали належної якості і відповідають вимогам міжнародних фахівців, варто перевірити маркування на продукції. На яку маркування варто звернути увагу?

Базова маркування

Правила розміщення будівельних матеріалів на ринку і їх контроль регулюються спеціальним законом. Ці правила охоплюють питання нагляду за будівельною продукцією, що розміщується на ринку в європейській системі (маркування CE) і в національній системі (з національної маркуванням B), поважаючи і беручи до уваги системні рішення, що випливають з більш загальних положень: Закон про відповідність системі оцінки.

Будівельна продукція може бути відзначена як знаком сертифікації CE, так і знаком B.

Маркування CE — означає відповідність європейським стандартам або схвалення міжнародних технічних експертів. Точніше, це означає, що продукт відповідає узгодженій міжнародної технічної специфікації продукту. Це відповідність підтверджено порівнянням з системою оцінки будівельної продукції, зазначеної в даній специфікації.

Маркування B — означає відповідність польським стандартам або національним допускам. Часто такий знак вводиться для продуктів, для яких Європейський комітет зі стандартизації ще не розробив європейські стандарти. Маркування національним будівельним знаком B можлива для тих будівельних виробів, для яких було визначено Польський стандарт продукції або для яких було надано технічне дозвіл.

Дотримання певних стандартів або дозволів інформує нас про те, що властивості продукту і постійний контроль за його якістю є належними. Характеристики продукту постійно перевіряються виробником, і додаткова перевірка може бути виконана або замовлена ​​відділом сертифікації ITB (Будівельний науково-дослідний інститут).

Позначення горючості матеріалів

При виборі будівельних матеріалів також важливі й інші особливості продукції, наприклад, горючість матеріалу. Тоді варто звернути увагу на маркування, визначальну реакцію того чи іншого будівельного матеріалу на вогонь. Вони відображені у вигляді так званих євроклас.

Якщо пристрій містить єврокласу обов’язкове (супроводжує маркування СЕ). Це повинно бути на етикетці упаковки.

До маркування єврокласу входять:

— базовий клас, від A1, A2 до B, C, D і E або F, де: A1 — повністю негорючий матеріал, A2 — майже негорючий, а наступні все більш і більш схильні до спалаху,

— додаткова інформація, позначена буквою «s» зі значенням 1, 2 або 3, інформує про кількість диму, що виділяється під час горіння матеріалу. Отже: s1 — означає низьку і повільне димоутворення, s2 — середнє, а s3 — високе і швидке димоутворення при палінні, а «d» зі значеннями 0, 1 або 2 — повідомляє нам про можливість утворення палаючих крапель і відходів палаючого матеріалу. Маркування d0 виключає утворення палаючих відходів, d1 — повідомляє про невелику кількість таких крапель, а d2 — вказує, що їх багато утворюється і вони довговічні.

— Тільки продукти з єврокласу A1 або класом A2 s1 — s3 і d0 можуть бути позначені символом негорючості.

Вміст хімічних речовин і препаратів

Будівельні вироби можуть містити дуже багато елементів. Для нас може стати важливим наявність або відсутність одного з інгредієнтів. Наприклад, у нас може бути алергія, гіперчутливість до певних хімічних речовин або ми просто не хочемо, щоб будь-які шкідливі інгредієнти включалися в купується нами будівельний матеріал. Така інформація повинна бути включена в паспорт безпеки. За місцем купівлі товару ми маємо право вимагати показати нам такі характеристики.