Про що слід пам’ятати при заливці бетону на морозі?
Про що слід пам’ятати при заливці бетону на морозі?

Категорія: Бетонні стяжки

Прогресивний розвиток технологій і все більше і більше сучасних матеріалів означає, що нам не потрібно припиняти будівельні роботи взимку. Це особливо важливе зручність при заливці бетону при мінусових температурах, що колись було немислимо. Звичайний бетон в таких умовах не скріплює плиту, але завдяки відповідним заходам ми можемо підвищити її стійкість, а мороз не вплине на її якість.

Будівельне мистецтво не так давно проголосив, що правильне схоплювання бетону відбувається при температурі 0 градусів Цельсія або трохи нижче. Мороз змушує масу застигати набагато повільніше, а вода в ній замерзає, що збільшує її обсяг, що призводить до розтріскування і раздавливанию самого бетону. На щастя, використання спеціальних добавок і правильна техніка виконання дозволяють продовжувати роботу навіть при температурі мінус 15 градусів С.

Як збагатити масу?

Морозостійкий бетон виходить шляхом додавання спеціальних хімікатів, які знаходяться як в формі рідини, так і у вигляді порошку (включаючи хлорид кальцію, карбонат калію або нітрит натрію). Вони знижують температуру замерзання і збільшують кількість тепла, що виділяється в процесі гідратації, що прискорює процес затвердіння.

Також важливо додати в суміш більше цементу. Підраховано, що на 1 м³ слід використовувати на 50 відсотків більше цементу, ніж при заливці бетону при плюсовій температурі.

інші інгредієнти

Щоб бетон був більш морозостійким, особливу увагу слід приділити процесу його формування. Підігріта вода (приблизно до 50 градусів С) прискорить схоплювання і твердіння маси. Також ми додаємо менше суміші на всю суміш, тому при заливці бетон щільніше і швидше сохне.

Також важливо використовувати правильний заповнювач. Пісок або гравій слід повністю розморозити, що також прискорює процес застигання. Це позначається на бетоні, особливо при температурі нижче мінус 10 градусів С.

виливання

Сам процес заливки маси на холоді в основному схожий на роботу, проведену при плюсовій температурі. Однак сушку можна трохи прискорити, якщо бетонна поверхня знаходиться безпосередньо на землі. Незважаючи на те, що змішана маса не містить великої кількості води, гравій та піщаний баласт можуть дозволити вбратися зайвої воді, що також буде важливо. Таку процедуру варто використовувати особливо в сильні морози.

Безпека

Крім приділення уваги процесу виготовлення маси, не менш важливо на морозі правильно захистити бетонну поверхню. Для цього все це накривають фольгою, бітумної папером або брезентом. При температурі навколишнього середовища нижче мінус 10 градусів С рекомендується використовувати мати з соломи, очерету або полістиролу, які мають гарний коефіцієнтом теплопередачі. Незважаючи на те, що бетон нагрівається в процесі схоплювання, ми можемо додатково нагріти всю поверхню струменями гарячого повітря.

Він також захищає свіжий бетон від снігу і дощу, які в зимових умовах згубно позначилися б на всій нашій роботі.

Знімаємо захист не раніше, ніж через 7 днів, при цьому опалубку потрібно залишити не менше ніж на 3 тижні. Це пов’язано з тим, що бетон, незважаючи на особливий технологічний процес і використання відповідних матеріалів, виготовлений в таких умовах, в подальшому досягає максимального ступеня міцності. Занадто раннє нанесення удару може привести до прогину і навіть руйнування конструкції.

резюме

Заливка бетону на холоді цілком можлива і гарантує підтримку тих параметрів міцності, які повинен мати цей матеріал. Однак негативні температури вимагають від нас не тільки використання спеціальних добавок, але і дотримання відповідної дисципліни і техніки роботи, що призведе до швидкого склеювання маси і досягненню необхідного опору.