Що таке акустичні мости
Що таке акустичні мости

Категорія: Клеї для систем теплоізоляції, Клеї для систем теплоізоляції

Акустичний міст — явище, про яке набагато менше говорять, ніж теплові мости. Останні впливають не тільки на погіршення нашого теплового комфорту, але також пов’язані з втратами через збільшення рахунків за опалення. Але що таке акустичні мости?

Що таке акустичний міст

Акустичний міст — не що інше, як місце, де ослаблена звукоізоляція між приміщеннями.
Це викликає легку передачу звуків, що в кінцевому підсумку порушує наш спокій, ускладнює відпочинок або роботу. Місцями, де можуть з’явитися мости холоду, є, наприклад, неоштукатурені стіни, а також будь-які щілини у вертикальних перегородках. Точно так же підлоги без звукоізоляції або з порушеним ізоляційним шаром, а також місця, де встановлені електричні розетки, особливо кілька розташованих близько один до одного. До того ж звуки відмінно передаються через інсталяційні або вентиляційні канали, тому вони не повинні з’єднувати кімнати ні по вертикалі, ні по горизонталі.

Як уникнути акустичних мостів

Щоб уникнути виникнення акустичних містків слід подбати про належну обробці усіх чутливих місць в цьому відношенні.

Перш за все, варто відзначити, що неможливо повністю уникнути зазорів в конструкції стін, які повинні діяти як акустичні ізолятори. Тому вони вимагають штукатурки з двох сторін, товщина якої буде не менше 8 мм. У цьому типі будівництва також слід уникати водопроводу або центрального опалення. Якщо іншого варіанту немає, труби, складові їх, слід щільно обернути утеплювачем, а що залишилися зазори ретельно заповнити розчином. У разі електромонтажних робіт найкраще прокладати дроти в неглибоких борозенках, які ми також заповнюємо відповідною масою на кінці.

Перегородки, що розділяють окремі кімнати всередині будівель, як правило, не з’єднуються щільно зі стелею. Отже, зазор, що утворюється при їх контакті, вимагає ретельної герметизації.

Пол теж вимагає особливої ​​уваги. Його слід відокремити шаром утеплювача від стелі і стін, завдяки чому можливість передачі ударних звуків буде обмежена. Переконайтеся, що укладена на стелі ізоляція є суцільний і ніде не переривається. Це також повинно бути перш за все установки, що веде в стелю.