ПАПЕРОВИЙ ГАМАНЕЦЬ ДЛЯ криптовалют: ЯК СТВОРИТИ І ВИКОРИСТОВУВАТИ
ПАПЕРОВИЙ ГАМАНЕЦЬ ДЛЯ криптовалют: ЯК СТВОРИТИ І ВИКОРИСТОВУВАТИ

Для багатьох трейдерів питання безпечного зберігання криптовалюта не менш важливий, ніж питання заробітку на покупці топових монет. Адже яка різниця, який прибуток ви отримали від гри на курсі, якщо не впевнені, що ваші активи зберігаються в надійному місці? Мобільні та онлайн-гаманці можна зламати, а десктопні і апаратні схильні до впливу комп’ютерних вірусів. На щастя, існує ще паперовий гаманець для криптовалюта, який багато фахівців називають найбільш надійним в плані тривалого зберігання монет. Але чи так це насправді? Спробуємо розібратися.

Що таке паперовий гаманець для криптовалюта?
Як і будь-який інший гаманець такого типу, паперовий гаманець для зберігання криптовалюта містить два ключі доступу: приватний і публічний. Перший є блокчейн-адресою і потрібен для отримання коштів від інших користувачів. Другий же дозволяє переводити монети іншим людям.

Саме комбінація цих двох ключів дає можливість здійснювати транзакції в блокчейне. Втративши ключі, ви втрачаєте доступу до своїх кріптовалютним активів. Якщо ж ці дані потраплять до іншої людини, він зможе використовувати їх для доступу до ваших коштів.

На відміну від мобільних, десктопних і онлайн-гаманців, які зберігають дані в електронному вигляді, паперовий гаманець є фізичним носієм ключів доступу.

Свої ключі ви не розміщуєте в мережі, а роздруковуєте на папері і інтегруєте з онлайн-гаманцем.

Як створити паперовий кріптокошелек?
Для того щоб створити паперовий кріптокошелек, вам потрібно отримати відповідні ключі доступу, які потім можна буде імпортувати в онлайн-гаманець.

Як це зробити?

Найпростіше скористатися спеціальним сайтом-інтегратором.

На щастя, таких сайтів в мережі повно, та й всі вони працюють за схожим принципом.

Як приклад розглянемо процес створення паперового гаманця за допомогою сервісу https://walletgenerator.net/ — він дуже простий і зручний у використанні:

Зайдіть на сайт і скачайте zip-архів з прикріпленою посиланням на Github.
Відключіться від інтернету і розпакуйте архів на ПК.
Відкрийте в архіві файл з назвою «index.html».
У вікні з’явиться поле для генерування блокчейн-адреси. Водите курсором мишки по сторінці, і система сама згенерує рандомний адресу. Весь цей час на екрані буде відображатися лічильник зі зворотним відліком символів. Водите курсором, поки цей лічильник не дійде до нуля. Якщо ж хочете задати адресу самостійно, натисніть кнопку «Skip» і введіть довільну комбінацію символів в текстове поле. Або створіть комбінацію в спеціальній програмі для генерації ключів (наприклад, KeyGen) і просто скопіюйте в це поле.
Система згенерує два QR-коду з різними адресами: лівий — публічний ключ доступу, а правий — приватний. Це і є ваш паперовий кріптокошелек.
Натисніть «Print», щоб відправити сторінку в друк.
Гаманець готовий!
Гаманець, створений за допомогою Wallet Generator, підходить для зберігання 124 криптовалюта — весь актуальний список ви побачите в правій частині сайту. Тут представлені практично всі популярні криптовалюта за винятком ефіру.

Тому, якщо вам знадобилося завести паперовий гаманець саме для зберігання ETH, доведеться піти іншим шляхом:

Зайдіть на офіційний сайт.
Знайдіть вкладку «Help», а в ній — «Offline».
У списку, виберіть пункт «How do I run MyEtherWallet offline?».
У вікні з’явиться посилання на скачування zip-файлу.
Скачайте архів і знайдіть в папці файл «index.html», відкрийте його.
Вигадайте важкий пароль, введіть його у відповідному полі та натисніть «Next».
Скачайте запропонований файл (в ньому і містяться ключі для паперового гаманця) і натисніть «I understand. Continue «.
У новому вікні ви побачите два QR-коду: публічний і приватний. Під ними теж будуть вказані блокчейн-адреси.
Роздрукуйте коди, вибравши «Print Paper Wallet».
Паперовий гаманець готовий!
Якщо в списку на сайті WalletGenerator немає потрібної вам криптовалюта, схема дій така ж. Потрібно зайти на сайт офіційного кріптокошелька для зберігання цікавить вас валюти, знайти розділ допомоги і вибрати пункт, який містить інформацію про завантаження гаманця оффлайн.

Для деяких криптовалюта взагалі створені окремі сайти-генератори паперових гаманців. Зверніть увагу: деякі програми генерують лише комбінації символів, тобто ніяких QR-кодів в створеному гаманці не буде. Фахівці запевняють, що такі гаманці менш надійні, ніж ті, які містять і символьні комбінації, і QR-коди.

Більш того, самі розробники кріптокошельков радять використовувати QR-коди для більшої безпеки заощаджень. Тому в даній статті ми розглядаємо саме сучасні сайти-інтегратори, які створюють коди для сканування.

Отже, ваш паперовий гаманець готовий. Залишається тільки розібратися, як ним користуватися.

Як використовувати паперовий гаманець для криптовалюта?
Самі по собі коди і адреси, роздруковані на папері, не дають можливості здійснювати операції.