Криптовалюта NEO: ПОВНЕ КЕРІВНИЦТВО ДЛЯ ІНВЕСТОРА.
Криптовалюта NEO: ПОВНЕ КЕРІВНИЦТВО ДЛЯ ІНВЕСТОРА.

Пройшовши непростий шлях від маловідомої монети до криптовалюта, яку багато хто ставить на один рівень з ефіріумом, NEO впевнено увійшла в світовий топ криптовалюта і отримала статус одного з найбільш стійких альткоінов сучасності. Чим криптовалюта NEO відрізняється від інших? Які можливості отримують власники монети? Чи варто інвестувати в NEO прямо зараз? Спробуємо розібратися!

Що таке криптовалюта NEO?

NEO — це перший китайський блокчейн-проект з відкритим вихідним кодом, запущений в серпні 2017 го року з подачі розробника Так Хунфея. Але насправді історія проекту почалася на 3 роки раніше.

У 2014-му році Так Хунфей створив в Шанхаї блокчейн-компанію OnChain і запустив кріптовалютний проект під назвою AntShares. Створену криптовалюта назвали так само, а для біржового тікера вибрали абревіатуру ANS.

Основним завданням OnChain сам директор компанії вважає створення нової фінансової системи, яка об’єднає реальну і віртуальну економіку. Основним інструментом для такого об’єднання вибрали смарт-контракти, а криптовалюта ANS виступала одиницею оплати за виконання цих контрактів.

Розробка швидко завоювала популярність у себе на батьківщині. Через упору на смарт-контракти ANS навіть назвали китайським ефіріумом. Надихнувшись успіхом, розробники зважилися на відчайдушний крок — повний ребрендинг. Написали нову технічну документацію, оновили блокчейн-вузли, змінили сайт і провели масштабне ICO для збору коштів на запуск оновленої і вдосконаленою ANS.

У вересні 2016 року світ побачила NEO — нова криптовалюта, здатна, за словами творців, перевершити навіть Ethereum.

Як працює NEO?
У OnChain заявили, що основна мета компанії — не випустити чергову криптовалюта, а створити нову модель економічних відносин між людьми. Самі вони називають її Smart Economy ( «розумна економіка») і виділяють в ній три основні складові: платформу для виконання смарт-контрактів, цифрові активи і цифрову ідентифікацію. Всі вони і реалізовані в технології NEO.

Наприклад, ви можете оцифрувати документи на нерухомість і продати їх за криптовалюта, не привертаючи до угоді юридичних або інших посередників.

Розробники підкреслюють, що за допомогою NEO можна оцифровувати і міняти різні активи: золото, автомобіль, будинки і т.д. Для цього потрібно зв’язати реальні активи з цифровими (для цього проводиться цифрова ідентифікація) і укласти відповідний смарт-контракт (NeoContract).

NEO — це, перш за все, інноваційний економічний проект, а його токен — інструмент для реалізації ідеї інтегрованої економіки.

З точки зору інвестиційної привабливості нас більше цікавлять саме особливості NEO як криптовалюта.

Основні переваги і недоліки NEO
Відмінні технічні можливості. Платформа використовує власну віртуальну машину NeoVM, яка дозволяє швидко запускати навіть найскладніші контракти. Теоретична пропускна здатність мережі становить 10000 транзакцій в секунду. Практична ж, на даний момент, не перевищує 1000 т / с. Для порівняння, у «спритною» Ripple цей показник становить 70 т / с, а у Ethereum — всього 30 т / с.
Висока надійність. В NEO реалізований поліпшений протокол dBFT, який ефективно захищає систему від більшості відомих кібератак.
Простота написання смарт-контрактів. На відміну від Ethereum, де використовується виключно складну мову програмування Solidity, NEO підтримує Java, F #, C #, Kotlin, VB.Net, Microsoft.net, Go і Python.
Відсутність комісій. Точніше, плата за виконання операцій є, але вона стягується в GAS — внутрісистемної валюті, яка нараховується власникам NEO автоматично.
Простий Майнінг. Видобуток монет взагалі не залежить від технічних потужностей Майнера.
Невже у NEO немає проблем?

Звичайно є.

У користувачів є дві основні претензії до NEO — відсутність анонімності і псевдодецентралізація. На думку розробників, обмін цифровими активами не може бути анонімним — з усіма угодами мають бути відкритими і прозорими.

OnChain має прямий доступ до історії транзакцій і може швидко відстежити будь-яку угоду. Розробники контролюють понад 60% всіх блокчейн-вузлів NEO.

Компанія неодноразово заявляла, що працює над вирішенням спірних моментів. Але оскільки OnChain планує співпрацювати з державними структурами в цілому і урядом Китаю зокрема, про повну анонімність і справжньою децентралізації мова поки що не йде.

Як Майні NEO?
Взагалі-то, ніяк.

Прямий Майнінг монет неможливий.

Сумарна емісія криптовалюта становить 100 мільйонів NEO. Половина монет вже розподілена між користувачами в ході проведення ICO. Друга половина знаходиться в руках розробників. За їх словами, нові монети видобуватимуться вже не будуть, так що Майні просто нічого.

Але заробити монети все-таки можна. Правда, не NEO, а GAS, які використовуються для оплати внутрішньосистемних комісій. Щоб отримати монетки, потрібно просто мати на балансі от 2000 NEO — з цієї суми протягом 24 годин автоматично аккумулир