Біткоіни — цифрові готівкові гроші, що зберігаються в гаманцях різних типів
Біткоіни ГАМАНЦІ.

Біткоіни — цифрові готівкові гроші, що зберігаються в гаманцях різних типів. У цьому керівництві ви знайдете все, що потрібно знати про гаманцях біткоіни.

Біткоіни-гаманець необхідний для відправки, отримання та записи транзакцій. Існують кілька типів гаманців з різним ступенем безпеки. Безпека транзакцій, а також зберігання біткоіни і інших криптовалюта вкрай важлива, і незабаром ви отримаєте розгорнуту відповідь на те, як зберегти і захистити ваш біткоіни-гаманець.

Як ви могли здогадатися, все біткоіни гаманці мають свої плюси і мінуси, а тому використання різних типів гаманців для різних цілей цілком виправдовує себе і є, в общем-то, звичайною справою.

Ми рекомендуємо вам завести як мінімум два біткоіни-гаманця: перший — для операцій з невеликими сумами, другий — для зберігання біткоіни. Варто відзначити, що безпека гаманців відрізняється і може змінюватися з часом, а тому ви завжди повинні бути напоготові.

Багато компаній пропонують послуги зі зберігання біткоіни і тим самим полегшують користувачам придбання і продаж криптовалюта. У той же час, якщо ви довіряєте свої заощадження третій особі, ви повинні бути повністю впевнені в його надійності і високого рівня захисту. Якщо ж такої компанії для вас просто не існує, ви можете взяти зобов’язання на себе, самостійно керуючи і захищаючи свої біткоіни.

Велика кількість інформації може налякати вас, але, повірте, все не так складно, як здається на перший погляд. Як тільки ви обзаведетеся гаманцем, ви зможете легко управляти своїми біткоіни і іншими криптовалюта.

Це керівництво допоможе вам вибрати кращий біткоіни-гаманець.

Що таке біткоіни-гаманець?
Ми вже розібралися з тим, як можна використовувати біткоіни-гаманець, і тепер саме час розглянути, що він собою являє і як працює.

Щоб зрозуміти, як працює біткоіни-гаманець, ми повинні зрозуміти, навіщо потрібні публічний і приватний ключі. Біткоіни-адреса — це свого роду емейл-аккаунт для цифрових грошей. Кожен біткоіни-адреса має особистий і приватний ключі.

Приватний ключ використовується в якості пароля для доступу до аккаунту, в той час як публічний ключ використовується для створення біткоіни-адреси, з якого ви надсилаєте і на який отримуєте кріптоавлюту.

Все біткоіни зберігаються в загальнодоступному реєстрі в мережі біткоіни — блокчейне. Це означає, що біткоіни гаманець зберігає не біткоіни, а приватні ключі для надання доступу до криптовалюта в загальному реєстрі.

З огляду на вищесказане, біткоіни-гаманець є скоріше брелоком, ніж гаманцем в звичному розумінні. Він зберігає приватні ключі для проведення і записи транзакцій.

Тепер ви розумієте, що таке біткоіни гаманець і як він працює. У той же час, різні типи біткоіни-гаманців зберігають ваші приватні ключі по-різному. Далі ми поговорить про те, які бувають біткоіни-гаманці і як вони використовуються.

Типи біткоіни-гаманців
На сьогоднішній день існує безліч біткоіни-гаманців, поділюваних на кілька типів. Втім, не завжди можливо віднести конкретний гаманець до того чи іншого типу.

Можна виділити три великі групи гаманців: онлайн, легкі і важкі. Онлайн гаманець (гарячий гаманець) знаходиться під захистом компанії, якій ви довірили ваші біткоіни. Онлайн гаманці схожі з традиційними банками.

Холодний гаманець (тонкий гаманець) зберігає дані про власника біткоіни, але не верифікує інші транзакції в мережі біткоіни. Варто відзначити, що легкі гаманці — найбільш поширені через зручності використання.

Всі гарячі і холодні гаманці є легковагі клієнти, які значно спрощують роботу з криптовалюта і досить надійно захищають її.

Існують також і так звані важкі гаманці, які зберігають на вашому комп’ютері повну версію загальнодоступного реєстру і перевіряють транзакції мережі. Важкі гаманці перевіряють всі блоки транзакцій, створені Майнер, тим самим забезпечуючи безпеку мережі. У той же час, зберігання і одночасне оновлення реєстру вимагає часу і потужного комп’ютера.

Ви також можете зберігати криптовалюта в фізичному гаманці. Наприклад, зберігати приватний ключ на папері. Фізичний гаманець — мабуть, оптимальний вибір з точки зору надійності зберігання та безпеки.

Нижче ми розглянемо всі типи біткоіни-гаманців, а також їх переваги та недоліки.

Гарячі, онлайн-гаманці
Онлайн-гаманець доступний в інтернеті, то є — ваші дані зберігаються на сторонньому сервері. Це полегшує покупку і продаж біткоіни, адже ви можете здійснювати операції на будь-якому пристрої. У той же час, онлайн-гаманці пов’язані зі значними ризиками. Саме тому їх ще називають гарячими гаманцями.

При продажу та купівлі біткоіни, практично всі користувачі використовують онлайн гаманці, адже їх легше зв’язати з акаунтом на біржі або іншій платформі.

Існують сотні бірж і компаній, де ви можете купити і продати криптовалюта. Наприклад, Coinmama і CEX.IO, що використовують онлайн гаманці.