Чи не найважливішою частиною сучасної економічної системи є кібернетична безпека
СИСТЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ НА БАЗІ БЛОКЧЕЙНА.

Чи не найважливішою частиною сучасної економічної системи є кібернетична безпека, на чільне місце якої з очевидних причин поставлена ​​ідентифікація особистості і захист її персональних даних. Помітно спростило завдання запобігання крадіжок особистих даних поява блокчейн-технології, зробила процес простіше і — що куди важливіше — ефективніше.

Мільйони жителів по всьому світу можуть задати логічне запитання: «Чому саме блокчейн? І як це стосується мене і мого життя? »

Вся справа в тому, що застосування блокчейна не обмежена світом криптовалюта, а використовувані передові алгоритми надійніше звичайних методів криптографії. Згадайте про злом компанії «Equifax», американського бюро кредитної історії, що надає додатково кредитний рейтинги і демографічні дані для бізнесу.

У вересні 2017 Equifax повідомила, що піддалася найбільшому злому в період з середини травня до липня 2017 року, в ході якого зловмисники отримали доступ до персональних даних 145,5 млн осіб, жителів США, Канади і Великобританії. Були вкрадені повні імена, номери соціального страхування, дати народження, адреси і, в деяких випадках, номери водійських прав. Також була вкрадена інформація про 209 тисячах кредитних карт.

Так навіщо тут блокчейн?

Блокчейн надає людям можливість самостійно нести відповідальність за збереження і управління даними.

Блокчейн надає людям контроль над своєю особистістю і можливість розпоряджатися даними тоді, коли це необхідно.

Концепцію блокчейн-технології лаконічно можна охарактеризувати наступним чином:

Кращий спосіб захистити дані — не збирається їх в одному місці.

Адже ми дійсно традиційно збираємо і зберігаємо інформацію на централізованих серверах, що мають єдину точку відмови — вузол, лінію зв’язку або об’єкт системи доступності даних, відмова якого може вивести з ладу всю систему, або викликати недоступність даних. Це ласий шматок для хакерів всіх мастей.

Але навіть якщо база даних не зламана, то вона все одно використовується різними великими організаціями з метою монетизації — міститься інформація за величезні гроші передається стороннім компаніям, свого роду гіпертрофована база розсилки. Facebook and Google — класичні, але далеко не єдині в своєму роді зразки таких організацій.

У випадку з блокчейном все інакше. Не існує єдиної точки відмови, не існує централізованого місця зберігання, так що і передавати третім особам і стороннім організація просто нічого.

Велика частина систем управління ідентифікацією, створених на базі блокчейн-технології, виступають в якості свого роду орендодавця осередки для зберігання інформації, ускладнюючи тим самим несанкціоновані проникнення в систему і централізовані витоку.

Якщо говорити простою мовою, то подібні системи ідентифікації просто поміщають контроль особистих даних в руки кінцевих користувачів. З цього випливають деякі переваги:

Скорочення або усунення зайвих етапів ідентифікації
Підвищена безпека користувачів
Покращений інтерфейс користувача
Можливість відповідати глобальним вимогам конфіденційності
Нижче ми розповімо вам про деякі системи ідентифікації.

CIVIC
Модель Civic дозволяє (в разі виникнення такої необхідності) забезпечити безпечний і більш дешевий доступ до перевірки автентичності особистості за допомогою блокчейн-технології. Перевірку особистої інформації більше не потрібно буде проходити заново кожен раз, коли потрібна реєстрація в новому додатку або сайті. І все це без фактичного збору і зберігання інформації з боку компанії.

Блокчейн тут використовується для захисту даних. Ці дані по всій строгості перевірені Civic або іншими партнерськими системами ідентифікації, а потім засвідчені і прив’язані до блокчейну у вигляді даних, які чинять спротив дешифрування. Ці дані обмінюються виключно між користувачем і певним контрагентом за допомогою Civic tokens (CVC).

Якщо ви хочете дізнатися більше про систему, то радимо вам переглянути презентаційний ролик:

Учасниками мережі можуть бути банки, фінансові послуги, організації сфери охорони здоров’я та інші надійні організації. Civic вже має робочий продукт перевірки автентичності, який доступний в усьому світі і отримав премію «Кращий новий стартап» на конференції «Ідентифікація користувачів» в 2017 році.

Детальніше про проект та його криптовалюта можна прочитати в нашому детальному розборі.

uPort
uPort — ще одне рішення для управління ідентифікацією, розроблене престижної компанією Blockchain ConsenSys. Головна мета розробників uPort — створення елементарної у використанні системи ідентифікації особистості на базі блокчейна Ефіріум.

uPort розглядає ваш мобільний телефон як продовження вашого власного «я». Під час першого налаштування системи з вашого дозволу вона отримує дані з телефону і записує смарт-контракт на їх основі. Надалі їм можна користуватися в міру необходим.

В даний час система не має власної внутрішньої криптовалюта. Вона може з’явитися в майбутньому, і дуже ймовірно, що це обов’язково відбудеться. Тому що творці uPort налаштовані дуже серйозно.

Звідки такі висновки? Просто справа все в тому, що дана платформа в кінці 2017 року став доступною не окремо взятому особі, а цілому місту. Мова йде про швейцарський Цуг, іменований «Кріптодоліной». Ось уже кілька місяців поспіль реалізується програма реєстрації посвідчень для мешканців міста на основі Blockchain. Це дозволить людям отримати доступ до електронних послуг, таким як підтвердження проживання та онлайн-голосування.

Система повинна ознаменувати собою нову гілку розвитку Blockchain, оскільки вона демонструє, що за допомогою даної технології міський уряд може здійснювати цифрову перевірку громадян.

SelfKey
SelfKey — це ще одна децентралізована система ідентифікації, за допомогою якої користувачі можуть миттєво отримати доступ до різних продуктів і послуг. У системи багато спільного з Civic’ом, тут також використовуються іменні жетони ERC20.

Продукти SelfKey включають в себе:

гаманець ідентифікації
ринок з більш ніж 300 продуктами і послугами, включаючи проживання і громадянство за допомогою інвестицій, реєстрації компаній, створення банківського рахунку
протокол і API, створений для KYC.
SecureKey
SecureKey — недавно створена, але вже є лідером ринку система ідентифікації, яка спрощує доступ споживачів до онлайн-сервісів і додатків.

Система базується на технологіях IBM і дозволяє споживачам ідентифікувати себе з використанням смартфонів і гаджетів Windows для урядів, банків і провайдерів послуг зв’язку. Завдяки механізму Blockchain ID споживач зможе контролювати і ділитися своїми особистими даними, не проходячи через централізовані пункти зберігання, які створюють свого роду «пастки» для цінної інформації, вразливою для хакерів.

Грег Вольфонд, гендиректор SecureKey, говорить про систему в такий спосіб:

Це розвиток ідентифікації. Мені набагато легше підтвердити свою особистість, ніж шахраєві представитися мною.

Королівський Банк Канади і деякі інші масштабні фінансові структури вклали в розвиток ідеї 30 мільйонів канадських доларів. Власних токенов в системі немає.

замість післямови

Незважаючи на те, що якість KYC і інших способів ідентифікації не береться ніким під сумнів, поява систем ідентифікації на базі блокчейна — це одна з найбільших можливостей для розвитку самої блокчейн-технології. Так, це все ще перебуває в зародковому стані, але увагу професіоналів індустрії і широких верств населення чітко дає зрозуміти, що все найголовніше ще попереду. Розробникам і всім причетним необхідно ще багато чого зробити для вирішення проблеми цифрової ідентичності. Проблеми, яка прямо і побічно стосується мільярдів людей по всьому світу.

Проте, залишаються актуальними деякі проблеми, які технологія blockchain вирішити не може:

неможливість стандартизації
демографічні обмеження
Проблеми з синтетичної ідентифікацією (читайте детальніше тут)
Але навіть незважаючи на ці обмеження, система ідентифікації на базі блокчейна в будь-якому випадку краще, ніж традиційна єдина точка відмов.

На даний момент існує понад 20 подібних сервісів ідентифікації, які вкладають величезні людські і фінансові ресурси для того, щоб зробити даної рішення в цілому і їх продукт зокрема краще.

Немає сумнівів в тому, що в майбутньому суспільство розділиться на два табори, один з яких буде продовжувати дотримуватися традиційних способів ідентифікації та централізованого зберігання інформації.

Крокувати в майбутнє з даною технологією чи ні? Вирішувати, звичайно, вам. Але спершу подивіться дане відео, а після прийміть рішення.