Скальпінг в трейдингу криптовалют: ЯК ПРАЦЮЄ СТРАТЕГІЯ
Скальпінг в трейдингу криптовалют: ЯК ПРАЦЮЄ СТРАТЕГІЯ

Скальпинг в трейдингу криптовалюта: як працює стратегія і чи дає заробіток.
Скальпинг в трейдингу криптовалюта набув поширення на кріптовалютних біржах з початку їх появи. Це, звичайно, не винахід кріптотрейдінга: скальпинг використовується на будь-яких ринках. Але на кріптобіржах він завоював особливу популярність завдяки тому, що криптовалюта здаються трейдерам одним з найбільш підходящих під цю стратегію активів. Що являє собою ця стратегія і які її сильні і слабкі сторони? Розбираємося в цій статті!

Як працює скальпинг в трейдингу криптовалюта?

Технічно скальпинг є високошвидкісний і високочастотний трейдинг.

Трейдер відкриває і закриває позиції (укладає угоди) дуже часто — з періодичністю від 1 до 15 хвилин. Кожна угода в ідеалі приносить йому невелику прибуток. В сумі невелика прибуток від кожної угоди виливається через кілька годин в відчутні цифри.

Наприклад, трейдер, який торгує на великих часових відрізках, довго вираховує вдалий момент для входу на ринок і чекає цього моменту. Якщо він досвідчений і прогноз його вірний, він в результаті однієї, але вдалою (і ретельно спрогнозованої) угоди отримує хороший прибуток — скажімо, 50 $.

Трейдер-скальпер або робить дуже поверхневий прогноз, або не робить його взагалі, відкриває позиції завжди, коли курс криптовалюта коригується хоча б трохи (а це трапляється майже щохвилини) і з кожної успішної операції отримує, скажімо, по 0,5-1 $.

Але в підсумку на отримання 50 $ у нього йде стільки ж часу, скільки і у першого трейдера, тому що весь той час, протягом якого перший трейдер прогнозував, скальпер укладав угоди.

Скальпинг отримав свою назву завдяки ось такий поверхневої прибутку від кожної угоди. «Зняття скальпа» — «зняття верхівки» — це «зняття» невеликих грошей, які лежать «на поверхні» і легкодоступні.

Одні трейдери називають скальпинг стратегією, інші — різновидом трейдингу, треті — стилем торгівлі. Всі визначення мають підстави, але все-таки скальпинг — це здебільшого стратегія. Вона може поєднуватися з іншими стратегіями, а може використовуватися як єдиний варіант торгівлі.

Скальпинг в трейдингу криптовалюта: як заробити
На традиційних біржах скальпинг застосовується досить рідко і обережно, а на кріптовалютних навпаки активно. Обумовлено це волатильністю криптовалюта.

Волатильність активу — одне з головних умов успішного скальпинга.

Якщо актив коливається слабо, скажімо, в межах 1-2% в день, скальпер багато не заробить. Успішні операції будуть приносити йому сущі копійки, і суттєвої суми не набереться. Інша справа — криптовалюта, які коливаються в межах дня до 15-20%, а то і 30%, а в межах декількох хвилин — до 1-2%. 1-2% в сумі приносять гарний прибуток, якщо скальпер торгує хоча б 100 $.

Від інших стратегій скальпинг відрізняється високим відсотком неуспішних угод.

Трейдер-скальпер просто не встигає аналізувати ринок в достатній мірі для того, щоб всі угоди були прибутковими. Збитки від його помилок покриває прибуток, яку він отримує в результаті успішних угод. Тому важливо, щоб відсоток прибутку від успішних угод перевищував відсоток втрат на неуспішних.

Прибутковість скальпинга, таким чином, залежить від:

Співвідношення успішних угод і неуспішних.
Суми, якої торгує скальпер.
Волатильності активу.
З огляду на відмінності цих критеріїв у різних скальперів прибутковість скальпинга сильно розрізняється.

Наприклад, якщо співвідношення успішних і неуспішних угод 50 на 50, але актив дуже волатильним, то прибуток від успішних угод може скласти більше 100% — нехай 105-110%. Тоді прибутковість скальпинга складе 5-10% відповідно. Практично, правда, така волатильність не властива навіть криптовалюта, тому розраховувати на прибуток, помиляючись в 50% випадків, не варто. Але, щоб домогтися такого співвідношення, потрібно торгувати з зав’язаними очима.

Скальпер, хоч і прораховує ринок поверхнево, але все-таки його прораховує. Тому кількість успішних і неуспішних угод становить приблизно 60 до 40, а у досвідчених скальперів — 70 до 30 і так далі. При високої волатильності активу якраз тут прибутковість скальпинга становить від 10%. Досягати вона може 30-40%, а то і 50%.

Конкретні цифри можна розраховувати, виходячи з суми, якої торгує скальпер.

Наприклад, довільний Ефіріум 10 травня в довільній точці 8:44 ранку стоїть 765 $. В 8:49 — 764,1 $, в 8:59 — 762,3 $. Скальпер, який торгує в зазначеному часовому відрізку в шорт і відкрив позицію о 8:44, в 8:49 отримує 0,2%, потім в 8:59 — ще 0,3%. За 15 хвилин — 0,5%.

Якщо скальпер торгує 100 $, то отримує 0,5 $, якщо 200 $ — вже 1 $, якщо 1000 $ -5 $ за 15 хвилин. Відповідно, за 8 годин на ринку він отримає 16 $, 32 $ ілі160 $ ​​відповідно.

Ефіріум — не дуже волатильний актив, тому, якщо криптовалюта коливається сильніше і, головне, частіше, прибуток може бути вище рази в 4. Але від підсумкової суми потрібно відняти втрати від неуспішних угод, тому на волатильних активах прибуток буде більше приблизно в 2-3 рази.

В цілому прибуток залежить від вибору криптовалюта, активності ринку цієї криптовалюта, підходу і досвідченості скальпера. Середньостатистичний скальпер, наступний елементарним правилам трейдингу, як правило, отримує близько 25-30% в день, більш досвідчений — до 60% в день. Винятки до 80-100% теж трапляються.

Скальпинг в трейдингу криптовалюта: методики і підходи
Скільки трейдерів — стільки і підходів. У скальпинга це теж працює. Шанувальники високошвидкісний торгівлі мають різний темперамент і уявлення про правильну роботу на ринку, тому скальпінг в їх виконанні теж різниться.

Методика 1: Піпсінг
Називається ще піпсовку від слова «піпса» — «пункти» — одиниці виміру коливання активу. Піпсінг вважається найбільш високошвидкісною і високочастотним методом скальпинга. Піпсери працюють в межах 5 хвилин, часто — в межах 2-3 хвилин, торгуючи так швидко, як тільки може працювати вручну людина на біржі. Вони майже нічого не прораховують, тому кількість помилок у них максимально можливе в рамках отримання прибутку. Піпсінг вважається однією з найбільш ризикованих методик. Але з нього часто починають новачки, тому що він не вимагає майже ніяких знань.

Методика 2: Класична
Цю методику використовують більш досвідчені й обережні трейдери. Вона передбачає проведення поверхневого технічного аналізу. В основному трейдер оцінює попит і пропозицію, шукає на графіках трейдинговие фігури і використовує один-два індикатори для отримання сигналів про вигідні точках входу на ринок. Індикатори в скальпинга сигналізують про мінімальні скачках ціни, які для позиційного трейдера значення не мають. В середньому трейдери, які працюють за цією методикою, відкривають позиції приблизно 1 раз в 6-12 хвилин.

Можуть різнитися і самі підходи до скальпинга.

Наприклад, деякі трейдери через ризикованості скальпинга воліють торгувати тільки своїми грошима, причому 5-10% від вільних коштів.

Але часто Скальпери використовують можливості маржинальної торгівлі — трейдингу з сумою, яка в кілька разів перевищує активи трейдера. Багато хто приходить на біржу з 30-100 $, і якщо торгувати такою сумою, заробіток виходить занадто маленьким. Маржинальна торгівля дає можливість його збільшити.

Деякі трейдери використовують високочастотних роботів. Трейдер налаштовує бота таким чином, щоб він спрацьовував максимально часто. Деякі боти укладають десятки угод в хвилину. Природно, ніякого аналізу тут немає. Помиляються боти, таким чином, теж часто.

Крім того, прибутковість зменшується і в результаті інших недоліків, властивих скальпинга.

Скальпинг в трейдингу криптовалюта: недоліки
Головним підводним каменем скальпинга є комісії біржі. Якщо позиційні трейдери здійснюють операції відносно рідко і, відповідно, витрачають на комісії менше грошей, то у скальперів десятки угод на годину виливаються у великі комісійні витрати.

При цьому найнижчі комісії встановлюють зазвичай нові або непопулярні біржі. Скальпера доводиться вибирати: або він працює на менш вигідною, але надійної біржі, або він йде на дрібну і менш надійну. Природно, скальпера потрібна більш швидка і надійна біржа, тому він вибирає перший варіант і втрачає більше.

Занадто висока волатильність так само небезпечна для скальпера, як безглузда — низька. Якщо актив коливається сильно і непередбачувано, втрати можуть бути надмірно високими для того, щоб прибуток їх покрила з відсотками.

Тому кріпторинок в періоди сильного коливання може зіграти з скальперами злий жарт, так само як і занадто нестійкі криптовалюта, на які недосвідчені Скальпери звертають увагу в першу чергу.

Скальпинг сам по собі — ризикована стратегія. Піпсінг багато хто називає грою в рулетку: або пощастить, чи не пощастить. Класична методика дає більше визначеності, але кріпторинок нестійкий, на ньому на завжди спрацьовують навіть точні прогнози досвідчених позиційних трейдерів. Так що ефективність поверхневого аналізу скальперів теж дуже часто залежить від удачі.

Багато проблем в скальпинга доставляє емоційність. Навіть досвідчені Скальпери не завжди можуть відрізнити емоційний порив від раціонального інтуїтивного: у них немає на це часу. Часто вони автоматично відкривають позиції там, де це здається вигідним тільки на перший погляд, а при обмірковуванні протягом пари хвилин представляється провальним. Але пари хвилин — немає.

Час теж підводить скальперів, причому кріптоскальперов — частіше, ніж інших. Кріптовалютние біржі працюють все-таки поки не так гладко, як найбільші традиційні, тому запізнювання в частки секунди трапляються. Скальпери, яким в прямому сенсі важлива кожна секунда, терплять через це збитки.

Чи варто використовувати скальпинг в трейдингу криптовалюта?
Але скальперів на кріпторинке чимало. Правило ринків же говорить: якщо стратегія поширена, то вона вигідна і працює.